۱۱:۵۸ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 21 October 2018
کد خبر: ۵۱۰۴۵
ارزیابی تجارب دیگر کشورها نشان می دهد که انجام برنامه باز آفرینی شهرها از عهده یک دستگاه دولتی و یا یک نهاد عمومی به تنهایی بر نمی آید لذا پیشبرد آن در مقیاس بزرگ و موثر مستلزم تعهد مشترک و هماهنگ مجموعه دستگاه های دولتی و شهرداری ها در حوزه های زیربط در ستوح ملی, استانی و محلی با همراهی و مشارکت مردم و فعالان غیر دولتی و خصوصی است.
به دلیل ضرورت ها و مزیت های اجرای طرح بازآفرینی بافت فرسوده, توجه به این موضوع را مورد توجه برنامه ریزان, مدیران و متخصصان شهری در حوزه های مختلف قرار داده است که در این راستا یکی از مهمترین محورهای نمایشگاه مسکن, شهرسازی و باز آفرینی شهری بحث باز آفرینی شهری , بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده است.

غلامرضا رضائیان گفت: در این نمایشگاه نخستین بار شاهد حضور استارت آپ های حوزه شهری و شرکت های دانش بنیان هستیم.

مدیر اجرایی نمایشگاه اظهار داشت: با توجه به دستور مستقیم رئیس محترم جمهور در سراسر کشور از 19 بهمن ماه سال 1396 بعنوان برنامه ملی باز آفرینی شهری "امید" با هدف نوسازی بافت فرسوده, بهسازی سکونت های غیر رسمی و حاشیه شهری و احیاء بافت تاریخی با حضور و مشارکت نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیرنده, شهرداری ها, پیمانکاران عمرانی و سرمایه گذاران حوزه شهری امکان موفقیت و تحقق اهداف این نمایشگاه میسر می شودد.

وی بیان نمود: نخستین نمایشگاه بین المللی مسکن, شهرسازی و بازآفرینی شهری بزرگترین رویداد تجاری در حوزه فناوری ها, تولیدات و خدمات حوزه مسکن و شهرسازی کشور است .در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و توانمندی های نهادها, سازمان ها و بخش خصوصی در زمینه انبوه سازان, پیمانکاران و مهندسین مشاور, شهرداری ها, پروژه های باز آفرینی شهری, خدمات شهری, حمل و نقل شهری, سرمایه گذاری و تجهیزات و ماشین آلات است.

رضائیان گفت: این نمایشگاه نقطه آغازی است از همکاری های دولت, شهرداری ها و بخش خصوصی که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به حوزه مسکن, شهرسازی و بازآفرینی شهری , انبوه سازان, مهندسین مشاور و سرمایه گذاران ایفا می کنند و همچنین ایجاد محرک در اقتصاد مسکن, کار, اشتغال و کار آفرینی و انتقال دانش و فناوری های جدید است.

غلامرضا رضائیان اضافه نمود: یکی از اهداف کلی نمایشگاه ایجاد هم افزایی بیشتر فی مابین شهرداری های سراسر کشور و تبادل تجربیات شهرداری های موفق می باشد, علاوه بر آن فرصتی است جهت ارائه توانمندی ها و دستاوردهای پروژه های شهری که مدیران شهری میتوانند از پروژه های موفق که در سایر شهرها اجرا شده الگو برداری کرده و در مناطق خود استفاده کنند.

غلامرضا رضائیان در پایان ضمن دعوت از همه پیمانکاران عمرانی, سرمایه گذاران, نهادهای مالی به منظور مشارکت فعال در این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه گام مهمی در اجرای سیاست های کلان شهری و شهر پایدار بردارد. در حاشیه برگزاری این نمایشگاه سمینارها و کارگاه های آموزشی توسط اساتید و متخصصین برگزار میشود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اختصاصی نمایشگاه به آدرس www.iranurbanexpo.com مراجعه و یا با دبیرخانه اجرایی نمایشگاه به شماره 22855862 و 22883093 تماس بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar