۱۲:۵۲ - ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 22 October 2018
کد خبر: ۵۱۰۶۱
مظاهریان اعلام کرد:
حامد مظاهریان؛ معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی یاداشتی اعلام کرد: با صدور و ابلاغ احکام هیات مدیره جدید از امروز 30 مهرماه فرصتی دوباره برای تعامل، پیگیری و تداوم اصلاحات در سازمان ها فراهم خواهد شد.
آغاز دور جدید فعالیت هیأت مدیره سازمان‌های نظام‌مهندسی‌/ دوره هشتم فصل جدید تعامل و اصلاحاتبه گزارش «صما» معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با انتشار یاداشتی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: با صدور و ابلاغ احکام هیات مدیره جدید از امروز 30 مهرماه فرصتی دوباره برای تعامل، پیگیری و تداوم اصلاحات در سازمان ها فراهم خواهد شد.

در این یاداشت آمده است: انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان، با صدور اعتبارنامه ها به پایان رسید و از امروز هیات مدیره های جدید عهده دار وظایف مصرح در قانون خواهند بود.

خوشبختانه انتخابات با همه سختی و پیچیدگی های آن و پس از شش ماه تلاش مداوم همکارانم در ستاد، ادارات کل استانی، هیات های اجرایی و نظارت، در فضایی رقابتی توانست به سلامت و شایستگی برگزار شود و اکنون می توانم با اطمینان بگویم که روند برگزاری انتخابات نهادینه شده و به بلوغی که در خور شرایط امروزی باشد نزدیک شده است.

از مهمترین شاخصه های هشتمین دوره انتخابات نظم و ترتیب، قانون مداری، شفافیت، برقراری فضای گفت و گو، نقد و همگرایی و تجربه شیوه مدرن رای گیری بود. در چنین فضایی مهندسان کشور در هفت رشته اصلی ساختمان این امکان را پیدا کردند تا نمایندگان خویش را برای سه سال آینده انتخاب کنند. البته دراین میان بدون شک، رویگردانی یا بی تفاوتی گروه گسترده ای از مهندسان نسبت به سرنوشت سازمان حرفه ای متبوع خود، که گاهی به صورت مشارکت پایین درجلسات مجامع و انتخابات نمود پیدا می کند، نیزنیازمند پژوهش است.

وزارت راه و شهرسازی همواره خود را حافظ حقوق عمومی ومسوول ارتقاء کیفیت ساخت و ساز دانسته وبراین اساس تنسیق شایسته تر امور مهندسان را با قدرت و انگیزه ای مضاعف دنبال خواهد کرد و با انجام اصلاحات در سازمان های نظام مهندسی ساختمان که هدف دکتر آخوندی در گذشته و هم اکنون خواست مهندس اسلامی است را پیگیری خواهد کرد.

باور دارم اعضای جدید هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان با تلاش برای انجام اصلاحات از درون و حفظ منافع مردم و مهندسان و در تعامل با وزارت راه وشهرسازی برای ساختن آینده ای بهتر در این کشور گام های بلندی برخواهند داشت.


r_sar مطالب مرتبط r_sar
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
0
0
معني تعامل در لغت ... : يعني هر چي من ميگم صحيح هست و شما فقط انجامش بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
0
0
اگر مشاركت مهندسان در مجامع و ...پايينه واسه اينه كه هيات مديره ها، منتخب اعضاي "افتخاري" هستند نه اعضاي كددار و اصلي. تا وقتي كه فارغ التحصيلان افتخاري كه مهر مدركشون خشك نشده و مجوز فعاليت مهندسي از سوي مسكن بهشون اعطا نشده است اما طبق ضوابط حق راي دادن و تعيين سرنوشت براي فعاليتهاي حرفه اي مهندسان اصلي رو دارند، نتيجه ميشن همين عدم انگيزه مهندسان اصلي جهت مشاركت در امور.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar