۱۰:۳۷ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - 27 October 2018
کد خبر: ۵۱۰۹۹
در گفت‌و گوی «صما» با نمایندگان مجلس مطرح شد:
صما- به گفته اعضای کمیسیون عمران مجلس ازآنجایی‌که وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه عریض و طویلی است باید دولت و مجلس برای کاهش مشکلات شقوق چهارگانه راه و همچنین شهرسازی به وزیر راه و شهرسازی آینده کمک کنند.

برنامه ششم توسعه در مدیریت جدید وزارت راه وشهرسازی دیده شودبه گزارش «صما» پس‌ازآن که عباس آخوندی بعد از قریب به 6 سال حضور در وزارت راه و شهرسازی از سمت خود استعفا داد؛ رئیس‌جمهور «محمد اسلامی» استاندار مازندران را به‌عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی منصوب و در نامه‌ای به‌عنوان گزینه پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

اسلامی در دو بازده زمانی برنامه‌های خود در حوزه راه و شهرسازی را به سمع و نظر اعضای کمیسیون عمران رسانده است؛ و به نظر می‌رسد برنامه‌های وی منطبق با وزارت راه و شهرسازی باشد.
دیدگاه بسیاری از نمایندگان مجلس نسبت به محمداسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دیدگاه مثبتی دارند و او را چهره‌ای به‌دوراز جناح‌بندی‌های سیاسی دانسته و معتقدند برنامه‌های اسلامی با برنامه‌های ششم توسعه همخوانی دارد.

برنامه اسلامی در بخش حمل‌ونقل و مسکن مثبت ارزیابی‌شده است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه محمد اسلامی سابقه اجرایی خوبی در کشور دارد. گفت: و با توجه به سوابق اسلامی وی فردی متخصص و حرفه‌ای در امور وزارت خانه است.

صدیف بدری بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: اسلامی با دو بار حضور در کمیسیون عمران مجلس برنامه‌های خود را تفسیر ارائه کرده که نظر اکثر اعضای کمیسیون عمران در خصوص این برنامه‌ها بخصوص در بخش حمل‌ونقل و مسکن مثبت است.

نماینده اردبیل در مجلس گفت: ازآنجایی‌که وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه بسیار طویل و عریضی است باید دولت و مجلس برای کاهش مشکلات شقوق چهارگانه راه و همچنین شهرسازی به وزیر راه و شهرسازی منتخب کمک کنند.

وی همچنین گفت: اسلامی سابقه فعالیت روشنی در عرصه حمل‌ونقل کشور دارد و به نظر می‌رسد بخش مسکن نیز با برنامه‌های پیشنهادی وی رویکرد اجرایی مثبتی داشته باشد.

بدری درنهایت گفت: حوزه شهرسازی، وزارت خانه مذکور نیازمند برنامه‌های استعلاجی است و باید برنامه‌ها مسکنی به‌درستی و مطابق با برنامه‌های توسعه‌ای کشور انجام گیرد.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی حداقل‌های لازم را دارد

در همین راستا نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با افزایش شناخت نمایندگان نسبت به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، وی موفق به کسب رأی اعتماد خواهد شد. گفت: بازبینی نتیجه عملکرد وی در سمت معاونت وزیر دفاع و همچنین استانداردی بیانگر آشنایی کامل وی به حوزه های اجرایی است.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: عملکرد وی در زمان استانداری نیز بیانگر این موضوع است که وی حداقل‌های وزارت خانه رادارند.

وی درنهایت گفت: چنانچه ذکر شد در رزومه اسلامی معاونت وزیر دفاع وجود دارد و وی آشنایی کاملی با سلسله‌مراتب و فعالیت‌های وزارت خانه‌دارند بنابراین نمایندگان می‌توانند با دقت بیشتری این شخص را در بوته آزمایش قرار دهند.

برنامه‌های وزیر پیشنهادی مطابق با برنامه ششم توسعه است

در همین راستا عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه برنامه‌های وزیر پیشنهادی منطبق با برنامه ششم توسعه است گفت: نمایندگان مجلس از همان ابتدای معرفی این شخص از سوی ریاست جمهوری نظر مثبتی به وی داشتند؛ و اسلامی را فردی قابل برای وزارت راه و شهرسازی می‌دانند.

هدایت الله خادمی بابیان مطلب فوق گفت: نظر قاطبه نمایندگان نسبت به اسلامی نظر مثبتی دارند

نماینده مردم ایذه و با عملکرد بیان اینکه برنامه پیشنهادی ایشان منطبق با برنامه ششم توسعه است تأکید کرد: وی شانس بالایی برای تصدی‌گری وزارت راه و شهرسازی دارد.

خادمی درنهایت گفت: به‌طور حتم اگر برنامه‌های وی با جدیت انجام شود عملکرد وزارت راه و شهرسازی مسیر مثبتی داشته و برآیند کار به سود این وزارتخانه خواهد بود.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گزینه مناسبی است

همچنین عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بابیان اینکه به نظر می‌رسد وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی گزینه مناسبی برای این وزارتخانه محسوب می‌شود. گفت: به نظر می‌رسد تفکر محمد اسلامی ملی است.

شمس الله شریعت نژاد بابیان مطلب فوق افزود: با توجه به اطلاعات و سابقه کارش در صنایع فضایی و هواپیمایی گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس گفت: اسلامی فردی بی‌تعارف است و به نظرمی رسد بتواند با عزم جدی مشکلات حمل‌ونقل و مسکن را رفع کند.

عضو فراکسیون امید درنهایت گفت: طبق بررسی‌هایی که انجام دادم، محمد اسلامی در مجموعه‌هایی که کارکرده و سابقه کار دارد، از مقبولیت خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar