۱۴:۲۹ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - 31 October 2018
کد خبر: ۵۱۱۴۳
انتقاد مشیری در گفت و گو با «صما»:
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان با انتقاد از نحوه برگزاری هشتمین دوره از انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها گفت: مطابق با قانون، در طی هفت دوره گذشته، انتخابات هیئت مدیره نظامات مهندسی در یک روز در سرتاسر کشور برگزار می شد و در انتخابات هشتم، روال معمول دوره های قبلی اجرایی نشد.
ناگفته‎های انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی‎/ چرا کاندیداهای تایید صلاحیت شده حذف شدند؟شهریار مشیری در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب تاکید کرد: در انتخابات هشتم هیئت مدیره که در مهرماه برگزار شد، در هر هفته چند استان انتخابات نظام مهندسی را برگزار کردند؛ چرا که هدف وزارت راه و شهرسازی این بود که انتخابات را در استان ها مهندسی کند و افرادی جزو منتخبان هیئت مدیره ها شوند که مطیع این وزارتخانه باشند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در این دوره از انتخابات مبنا بر این بود که اعضای مستقل انتخاب نشوند که بتوانند به سازمان های نظام مهندسی قوام ببخشند، ادامه داد: هدف این بود که بتوانند ممیزی کنند و افراد کوچک را در بدنه سازمان های نظام مهندسی وارد کنند.

چرا کاندیداهای تایید صلاحیت شده حذف شدند؟

مشیری ادامه داد: بسیاری از کاندیداهایی که صلاحیت آنها از سوی هیئت اجرایی و هیئت نظارت تایید شده بود، در ساعات پایانی شب قبل از روز برگزاری انتخابات، از کاندیداتوری حذف شدند و این در حالی بود که صلاحیت کاندیداها از چهار مرجع استعلام گرفته شده بود.

رییس سابق سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان تصریح کرد: پیش از دستور وزارتخانه، صلاحیت کاندیداها از چهار مرجع شامل وزارت اطلاعات، وزارت دادگستری، ثبت احوال و دادسراها استعلام گرفته شده بود و سوال این است که چرا این افراد رد صلاحیت شدند.

مشیری با بیان اینکه یک مهندس باید محکومیت در محاکم قضایی و یا در محاکم اطلاعاتی و امنیتی و یا در شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی داشته باشد تا از کاندیداتوری در انتخابات محروم شود، اظهار داشت: درصورتی که کاندیداها هیچ کدام از این موارد را در کارنامه حرفه ای خود نداشته باشند، هیچ مرجع دیگری نمی تواند صلاحیت آنها را رد کند.

زیاده روی در بخشنامه حذف تعارض منافع

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان در ادامه سخنان خود همچنین با انتقاد از بخشنامه وزارت راه و شهرسازی درخصوص حذف تعارض منافع بیان کرد: این بخشنامه ها را در تقویت سازمان های نظام مهندسی اثربخش نمی بینم.

وی ادامه داد: البته بخشنامه «حذف تعارض منافع» از آنجایی که مانع از شرکت کارمندان دولت در انتخابات نظام مهندسی شده، اثربخش بوده است؛ اما به نظر می رسد که در این بخش هم زیاده روی شده است.

مشیری تاکید کرد: درواقع در این راستا صرفا باید از حضور و شرکت کارمندان و پرسنل وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور ممانعت به عمل می آوردند، چرا که جلوگیری از حضور کارمندان اداره برق، اداره آب و فاضلاب دلیلی نداشت و باید از امکان حضور در انتخابات هیئت مدیره برخوردار می بودند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar