۱۰:۲۸ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - 04 November 2018
کد خبر: ۵۱۱۶۲
آمار تحلیلی بولتن گروه تحلیل‎گران ENAC نشان داد:
صما-آمار تحلیلی بولتن گروه تحلیل‎گران ENAC نشان می‎دهد که فرودگاه مهرآباد به‌عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران در سال 2017 در شاخص اعزام و پذیرش مسافر در رتبه هشتم فرودگاه‎های خاورمیانه و قاره آفریقا قرار داشته است.
جایگاه هفتم مهرآباد در بین 46 فرودگاه / رشد شاخص پذیرش مسافران فرودگاه‌های کشور در 2017+ جدولبه گزارش «صما»طبق تحلیل ارائه‌شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس بولتن منتشرشده توسط گروه تحلیلگران ENAC، در میان 46 فرودگاه از 25 کشور که دارای بالاترین رتبه در حوزه منطقه خاورمیانه و قاره آفریقا هستند، فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذیرش نزدیک به 17 میلیون و 500‌هزار نفر در جایگاه هشتم، فرودگاه مشهد با اعزام و پذیرش نزدیک به 10میلیون و 500هزار نفر در جایگاه چهاردهم، فرودگاه امام با اعزام و پذیرش بیش از هشت میلیون و 850 هزار مسافر در جایگاه هجدهم، فرودگاه شیراز با اعزام و پذیرش بیش از سه میلیون و 500‌هزار نفر در جایگاه سی و یکم و فرودگاه اهواز با اعزام و پذیرش بیش از دو میلیون و 900‌هزار نفر در جایگاه سی و پنجم قرارگرفته‌اند.

این آمار نشان میدهد که در شاخص اعزام و پذیرش مسافر، فرودگاه مهرآباد نسبت به سال 2016، هفت ‌درصد، فرودگاه مشهد چهار درصد، فرودگاه امام 13درصد، فرودگاه شیراز هفت ‌درصد و فرودگاه اهواز 10‌درصد رشد داشتهاند.

جایگاه هفتم مهرآباد در بین 46 فرودگاه / رشد شاخص پذیرش مسافران فرودگاه‌های کشور در 2017+ جدول

همچنین در شاخص نشست‌وبرخاست هواپیما، فرودگاه مهرآباد با نشست‌وبرخاست بیش از 142‌هزار فروند هواپیما در جایگاه نهم، فرودگاه مشهد با نشست‌وبرخاست نزدیک به 73500‌فروند در جایگاه بیست‌وچهار، فرودگاه امام با نشست‌وبرخاست بیش از 58‌هزار فروند در جایگاه بیست و هفتم، فرودگاه شیراز با نشست‌وبرخاست بیش از 33850 فروند در جایگاه چهل و سوم و فرودگاه اهواز با نشست‌وبرخاست نزدیک به 24500 فروند در جایگاه پنجاهم قرارگرفته‌اند.

در این شاخص نیز فرودگاه مهرآباد نسبت به سال 2016، هفت ‌درصد، فرودگاه مشهد پنج درصد، فرودگاه امام 9درصد، فرودگاه شیراز 9درصد و فرودگاه اهواز سه درصد رشد داشتهاند.

جایگاه هفتم مهرآباد در بین 46 فرودگاه / رشد شاخص پذیرش مسافران فرودگاه‌های کشور در 2017+ جدول

این آمار نشان میدهد که در شاخص ارسال و پذیرش بار و پست، فرودگاه امام با ارسال و پذیرش نزدیک به 164 هزار تن در جایگاه هفدهم، فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از 120 هزار تن در جایگاه بیستم، فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 94 هزار تن در جایگاه بیست و سوم، فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش نزدیک به 33 هزار تن در جایگاه سی و یکم و فرودگاه کیش با ارسال و پذیرش بیش از 32 هزار تن در جایگاه سی و دوم قرارگرفته‌اند.

در این شاخص نیز فرودگاه امام نسبت به سال 2016، 11‌ درصد، فرودگاه مهرآباد هشت درصد، فرودگاه مشهد هشت درصد، فرودگاه شیراز هفت‌ درصد و فرودگاه کیش پنج ‌درصد رشد داشتهاند.

انتهای پیام/
کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar