۱۰:۱۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - 10 November 2018
کد خبر: ۵۱۲۰۱
حناچی در گفت‌وگوی اختصاصی با «صما» مطرح کرد:
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران بابیان اینکه بافت‌های فرسوده زمانی بخشی از حیات شهری بوده و امروز به هر دلیلی از حیز انتفاع خارج‌شده‌اند. گفت: این خروج می‌تواند به جهت اقتصادی یا اجتماعی باشد و بازگرداندن مجدد این بافت‌ها به زندگی و حیات شهری است.

بازآفرینی در شهرهای دارای عقبه تاریخی مؤثرتر است / تهران به شدت نیازمند احیای پتانسیل‌های تاریخی استپیروز حناچی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: مقیاس بازآفرینی یک مقیاس موضعی است و به‌هیچ‌عنوان گسترده نیست؛ بنابراین شهرداری‌ها می‌تواند در اصلاح این بافت‌ها نقش مؤثری داشته باشند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: بازآفرینی در حوزه‌هایی که ریشه و عقبه تاریخی دارد می‌تواند مؤثرتر باشد. چراکه مردم نسبت به این فضاها حس نوستالژی، سابقه فکری و غرابت ذهنی دارند.

وی بابیان اینکه در طی سال‌های اخیر شهرداری اقدامات مطلوبی در خصوص بازآفرینی داشته است گفت: البته این اصلاحات، با عنوان بازآفرینی نبوده است. اقداماتی که در منطقه 12، خیابان سی تیر، کف‌سازی‌های باغ همایون و 15 خرداد شکل‌گرفته نمونه‌ای از تلاش‌های شهرداری در خصوص بافت فرسوده است.

حناچی در ادامه افزود: احیای پتانسیل‌های تاریخی شهر تهران با نگاه بازآفرینی می‌تواند یکی از موضوعات متحول کننده تهران باشد؛ که البته این کلان‌شهر به این نوع نگاه شدیداً نیاز دارد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر در شهرهای کشور اقدام‌های خوبی برای احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده انجام‌شده است، افزود: پیشرفت‌های زیادی در علوم مختلف حاصل‌شده است و مدیریت شهری باید از این پیشرفت‌ها و تخصص‌ها برای بازسازی و احیای بافت‌های فرسوده استفاده کند.

وی بابیان اینکه ذائقه مردم در حال تغییر است، درنهایت گفت: در صورت بی‌توجهی به بازسازی و بازآفرینی بافت شهرها، در آینده کیفیت زندگی در شهرها به‌شدت کاهش خواهد یافت.

یادآور می‌شود نخستین نمایشگاه بین‌المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در تاریخ 23 الی 25 دی ماه 97 با هدف ارتقا کیفیت شهرنشینی، تحقق برنامه های توسعه ای مسکن، شهرسازی و باز آفرینی شهری، بستر سازی بمنظور ایجاد محرک اقتصاد مسکن، کار، اشتغال و کارآفرینی، آشنایی با جدیدترین فناوری ها و نوآوری های نوین صنایع و تجهیزات مسکن و شهرسازی، ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری روز در حوزه باز آفرینی شهری، استفاده از ظرفیت ها و دستاوردهای شهر های خواهر خوانده ، کمک به بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در محل شبستان مصلای امام خمینی (ره) با رویکردی نوین در ایجاد تعاملی سازنده و ایجاد همبستگی و هم افزایی ملی و بین المللی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar