۱۱:۳۹ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - 19 November 2018
کد خبر: ۵۱۳۰۱
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد:
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بابیان اینکه طی نیمه اول سال جاری میزان سرمایه‌گذاری و ظرفیت پایانه‌های مسافری افزایش‌یافته است، گفت: از سال ۹۳ زیر برنامه تعریف‌شده در حوزه دریایی، افزایش ظرفیت پایانه‌های مسافری، ارتقای توان عملیاتی بنادر از طریق رشد نرم‌افزاری و افزایش میزان جذب سرمایه‌گذاری بخش دولتی از مهم‌ترین اهدافی است که محقق شده است.
کمبود نیروی انسانی متخصص از چالش‌‌های موجود در بخش دریایی استهادی حق‌شناس در خصوص اقدامات این سازمان در بخش دریایی، افزود: هوشمند سازی فرآیند عملیات راهنمایی، تلاش برای دسترسی به سوخت کم سلفور، بازنگری در برگزاری دوره‌های آموزشی دریانوردی کمتر از یک سال (غیر ترمیک)، تصویب سامانه ملی آمادگی مقابله و همکاری در برابر آلودگی‌های نفتی و شیمیایی، تهیه دستورالعمل آزادسازی خدمات دریایی و اجرای دستورالعمل ارتقای افسران بازرسی‌ها از دیگر اقدامات سازمان بنادر در حوزه دریایی و دریانوردی در مدت مذکور به شمار می‌رود.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: آمادگی جهت ممیزی امور دریانوردان در راستای ابقا در لیست سفید، بروز رسانی پیش‌نویس یادداشت تفاهم همکاری جست‌وجوی نجات دریایی با کشورهای پاکستان و عمان و استقرار سامانه SAT. AIS به‌منظور نظارت بر آبراه‌ها و سواحل تحت حاکمیت کشور از دیگر دستاوردهای مهم سازمان بنادر طی نیمسال نخست سال جاری است.

وی همچنین به چالش‌های موجود در بخش دریایی اشاره کرد و گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف دریایی ازجمله حوزه‌های تجسس و نجات، هیدرو گرافی، کمک ناوبری و لایروبی ازجمله چالش‌های موجود در این بخش است که امیدواریم با حل آن‌ها در جهت بهبود فعالیت‌های کشور در حوزه دریایی گام برداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar