۱۶:۱۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - 26 November 2018
کد خبر: ۵۱۳۵۴
«صما»گزارش می‌دهد:
رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان کرمانشاه بابیان اینکه دیروز حوالی ساعت 8 زمین‌لرزه‌ای باقدرت 6.4 ریشتر در عمق 7 کیلومتری زمین کرمانشاه را لرزاند. گفت: خوشبختانه این زلزله تلفات جانی و تخریب صددرصدی ساختمان مسکونی را در پی نداشته و صرفا در برخی ساختمان‌ها آسیب های جزیی در نما و بخش های معماری داخلی ایجاد شده است.

جزییات تازه از زلزله کرمانشاه از قول رئیس نظام‌مهندسی استانحسن شرفی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: طی بازدید چندساعته اعضای هیئت‌ رئیسه سازمان نظام‌مهندسی استان کرمانشاه از مناطق زلزله زده هنوز برآوردی دقیقی از آسیب های جانی و مالی این حادثه در دسترس نبوده و آمار دقیق را می توان در تکمیل بازدیدها از سایر مناطق بدست آورد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر اوضاع مناطق زلزله زده بویزه در دو شهر سرپل ذهاب و قصر شیرین به حال عادی رسیده است. گفت: واحدهای مسکونی شهری در حال ساخت و یا ساخته‌شده توسط سازمان نظام‌مهندسی، در زلزله شب گذشته مقاومت مطلوبی از خود نشان‌ دادند و آسیب جدی ندیدند.

وی گفت: واحدهای مسکونی مهر که در حال مقاوم‌سازی بودند نیز آسیب چندانی نداشتند.

وی بابیان اینکه آسیب‌های واردشده زلزله بیشتر مربوط به بناهای فرسوده و قدیمی ساز بود. گفت: همواره از مردم می‌خواهیم برای حفظ جان و مال خود در ساخت واحدهای مسکونی خود از اعضای سازمان نظام‌مهندسی بهره بگیرند.

شرفی با اشاره به اینکه آماری از خانه‌های تخریب‌شده روستایی نداریم. گفت: ازآنجایی‌که واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن ساخته و نظارت می‌شود اطلاعی از وضعیت این واحدها در دسترس نداریم؛ اما متأسفانه عملکرد بنیاد مسکن با سازمان نظام‌مهندسی تنگاتنگ نیست و پرداختی‌های بنیاد مسکن تاکنون در خصوص مهندسان ناظر و طراح مناسب نبوده است.

جزییات تازه از زلزله کرمانشاه از قول رئیس نظام‌مهندسی استان

وی بابیان اینکه مدارس در شهرهای زلزله‌زده آسیبی چندانی نداشتند اظهار کرد: ساختمان‌های عمومی در این حادثه دچار تخریب جزئی شده‌اند.

شرفی در خصوص آسیب واردشده به ساختمان جهاد و چند بانک گفت: بیشتر این بناهای قدیمی بوده و تحت نظارت و عملکرد سازمان نظام‌مهندسی نیستند.

وی درنهایت گفت: از همان ساعت وقوع زلزله مهندسان همراه با دیگر اقشار جامعه به شهروندان آسیب‌دیده یاری رسانده و در دوران بازسازی نیز شهروندان را تنها نخواهند گذاشت.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar