۱۳:۰۵ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - 02 December 2018
کد خبر: ۵۱۴۱۵
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه براساس قانون نظام مهندسی ساختمان، وزراتخانه راه،کشورو صنعت باید نسبت به استانداردسازی مصالح ساختمانی اقدام کنند از تشکیل کمیته‌ای برای رسیدگی به شکایات صنف تیرچه سازان خبر داد.

سیدکمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه استاندارد سازی مصالح ساختمانی بر اساس قانون نظام مهندسی ساختمان یک ضرورت الزام آوراست، اظهار کرد:‌ براساس قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب سال 74 و آیین نامه اجرایی آن در سال 75، وزارتخانه های راه، صنعت و کشور موظف هستند طی دو سال نسبت به استانداردسازی مصالح ساختمانی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار اخیرا رییس انجمن سازندگان مسکن وساختمان تاکید کرد که متاسفانه به نام استاندارد سازی و صنعتی سازی اخیرا استفاده از دستگاهی برای ساخت تیرچه اجباری شده است که درکمال تعجب انجام تعدادی از آزمایشات مهم از محصول نهایی آن حذف شده است و این امر باعث عدم اطمینان به تیرچه های تولیدی دستگاهای مونتاژ داخل شده اند.

وی تصریح کرد: اگرقرار باشد به اسم صنعتی سازی در بقیه مصالح ساختمانی نیز بخواهیم آزمایشات پای کار را حذف کنیم و به نام استاندارد سازی ؛آیین نامه های موجود و استاندارد های جهانی را کنار بگذاریم با فاجعه ای بسیار بزرگ در صنعت ساختمان مواجه می شویم.

وی با اشاره به این‌که با وجود گذشت سال‌ها ازاین الزام قانونی متاسفانه این مهم مغفول واقع شده است، تصریح کرد: غفلت از استاندارد سازی مصالح ساختمانی باعث می شود که در عمل با ساختمان‌هایی ناایمن وبا عمرمفید کم مواجه شویم.

شهریاری با تاکید بر این‌که مجلس دغدغه های جدی درباره افزایش ارتقای کیفیت ساختمان‌ها که با جان و مال مردم در ارتباط است، دارد، اظهار کرد: چنانچه مشخص شود دستگاه‌های ذی ربط در زمینه استانداردسازی مصالح ساختمانی اهمال‌کاری می‌کند،قطعا مجلس به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: انجمن تیرچه سازان چنانچه مستنداتی درباره اهمال‌کاری سازمان‌های ذی‌ربط در زمینه تولید استاندارد تیرچه دارند می توانند آنرا به کمیسیون عمران مجلس ارائه دهند. کمیسیون مذکور نیز فورا در این رابطه تشکیل جلسه داده و نسبت به تشکیل کمیته بررسی مشکلات این صنف اقدام خواهد کرد.


منبع: تسنیم
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
0
با دستگاه های بدون استاندارد دارند تولید میکنند، فقط اسمش رو صنعتی سازی گذاشتن، با جان مردم بازی میکنن!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar