۱۰:۰۴ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - 03 December 2018
کد خبر: ۵۱۴۱۸
اعضای شورای شهر در گفت‌وگو با «صما»:
صما- به اعتقاد دو تن از اعضای شورای شهر "شعار تهران برای همه" بیانگر این مطلب است که شهر تهران متعلق به‌تمامی ادیان ، گروهای سنی و جنسی متفاوت است و این گروه‌ها باید در شرایط برابر از ظرفیت‌های شهر بهره‌مند شوندو مدیریت شهری باید این فرآیند و شرایط را برای شهروندان ایجاد کند.
وقفه 20ساله در اجرای لایحه درآمد پایدار شهری/ مدیریت شهری به‌دنبال ایجاد شرایط برابر برای شهروندان استصما- به اعتقاد دو تن از اعضای شورای شهر "شعار تهران برای همه" بیانگر این مطلب است که شهر تهران متعلق به‌تمامی ادیان ، گروهای سنی و جنسی متفاوت است و این گروه‌ها باید در شرایط برابر از ظرفیت‌های شهر بهره‌مند شوندو مدیریت شهری باید این فرآیند و شرایط را برای شهروندان ایجاد کند.

مدیریت شهری به‌دنبال ایجاد شرایط برابر برای شهروندان است

به گزارش «صما» عضو کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران بابیان اینکه شعار شهر برای همه شعار پیروز حناچی نیست. گفت:همچنان که حناچی در جلسه شورای شهر اذعان داشت این شعار برگرفته از سازمان ملل و به‌نوعی یک شعار بین‌المللی است .

شهربانو امانی بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: خلاصه مطلب این شعار کوتاه این است که شهر تهران متعلق به‌تمامی ادیان، گروهای سنی و جنسی متفاوت است. و این گروه‌ها باید در شرایط برابر از ظرفیت‌های شهر بهره‌مند شوند.و مدیریت شهر باید این فرآیند و شرایط را برای شهروندان ایجاد کند .

عضو کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران بابیان اینکه پیروز حناچی از دور پنجم شورای شهر تهران کاندید سمت شهرداری بود. گفت:شورای شهر در یک فرآیند کاملاً شفاف تمامی مباحث حناچی را بررسی کرد .و به یک اجماع رسید .

امانی در پاسخ به این سؤال که شهردار تهران در رویارویی با دو مسئله درآمد پایدار و زیست پذیری کلان‌شهر تهران برای شهروندان چه برنامه‌ای دارد .گفت: حناچی از 20سال قبل به دنبال اجرایی کردن درآمد پایدار شهری نه‌تنها برای کلان‌شهر تهران بلکه برای تمامی شهرهای ایران بود .و حتی پایان‌نامه‌ای نیز در خصوص چگونگی ایجاد درآمد پایدار برای شهرها دارد .

وی با اشاره به اینکه شهردار جدید در دولت و مجلس به دنبال تصویب لایحه درآمد پایدار است. گفت:این لایحه عمری برابر با 20سال داشته و همچنان در مسیر رفت‌وبرگشت دولت و مجلس است .

به گفته امانی نهادینه کردن لایحه فوق می‌تواند خدمت بزرگی در جهت خدمت به شهر و شهروندان باشد .

وی گفت:حناچی برنامه‌های مفصلی برای درآمد پایدار شهر دارد و از برنامه‌های موفق دیگران نیز در این مورد بهره خواهد برد .

امانی در پاسخ به این سؤال که شهردار جدید در برابر بدنه سنگین شهرداری چه برنامه‌ای دارد. گفت: اصلاح ساختار سازمانی شهرداری از برنامه‌های شورای شهر پنجم است .و اگر قرار باشد در این خصوص شورای شهر دچار هزینه شود هزینه خواهد داد. چنانچه این شورا در قابل مبارزه با فساد نیز دچار هزینه‌های سنگینی شد .

وی بابیان اینکه هر شهردار مسئول اجرای مصوبات شورا است. گفت: بر اساس یکی از پیشنهادهای کمیته نیروی انسانی شورای شهر مقررشده هرساله درصدی از کارکنان کاهش پیدا کند و این کاهش تنها مربوط به پرسنل سطوح پایین نیست.

به اعتقاد امانی بر اساس شاخص‌ها تورم پرسنل در شهرداری همانند خود دولت سنگین است و متأسفانه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با اشتغال هنر ایجاد شغل را نداشته و با افزایش و تحمیل پرسنل به سازمان‌ها به دنبال رفع ضعف و بی‌برنامگی‌های خود هستند .

عضو کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران در ادامه اضافه کرد: وقتی در کشور کار نباشد هر فرد بیکار را وبال گردن یک سازمان یا نهاد می‌کنند.

وی گفت: ما به دنبال چابک و روان‌سازی بدنه شهرداری هستیم .به همین منظور باید 9معاونت شهرداری به 6 عدد تقلیل پیدا کند.

نیاز آحاد شهروندان به شهردار متخصص حیاتی است

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر به شهردار جدید تهران بابیان اینکه نگاه حناچی شهردار تهران با شعار شهر برای همه نشان از نگاه جامع‌نگری وی به شهر است گفت:این شعار در یک‌کلام نشان می‌دهد که همه شهروندان در شهر دارای حقوق هستند و باید مدیریت شهری به این حقوق توجه کند .

زهرا صدراعظم نوري بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: در حال حاضر بخشی از شهروندان در کلان‌شهر تهران همانند زنان ،دختران ،کودکان و گروه‌های ناتوان دارای شرایط خاصی هستند که باید در جامعه به‌تناسب این شرایط امکاناتی برای آن‌ها فراهم شود.و مدیریت شهری باید امنیت آن‌ها را تضمین کند.

وی بابیان اینکه 50درصد جمعیت کشور و تهران را زنان و دختران تشکیل می‌دهند. گفت: این جمعیت نیازمند تسهیلات ویژه‌ای هستند که بتوانند بدون دغدغه و مشکل از فضاهای عمومی بهره ببرند .و باید به نیازهای روحی و جسمی این عده از سوی شهر پاسخ درست داده شود .

صدراعظم نوری با اشاره به آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در کلان‌شهرها گفت: جای تأسف است که در جامعه، جوانان که سرمایه‌های کشور هستند و آینده را می‌توانند رقم بزنند به دام اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی می‌افتند که سلامت جسم و روح را به خطر می‌اندازد و آن‌ها را از زندگی ساقط می‌کند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شهرداری تهران ادامه داد: شورای پنجم، بحث آسیب‌های اجتماعی که عمدتاً جوانان وزنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد مورد اولویت و توجه قرار داده و در کمیسیون اجتماعی این‌ها محورهایی خواهند بود که به دلیل حساسیت در مورد آن‌ها، اولویت‌دار هستند.

وی افزود: این مسائل وضعیت را به‌گونه‌ای کرده که کمتر شهروندی از آرامش روحی و روانی برخوردار است؛ عدم اشتغال لازم، مسائل فرهنگی و اجتماعی و ... آرامش جسمی و روحی را از مردم گرفته و آن‌ها را دچار مشکل کرده است.

رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر در تائید انتخاب حناچی به‌عنوان شهردار کلان‌شهر تهران به تفسیر گفت: نگاه شهردار دانش‌آموخته رشته شهرسازی به شهر تفاوت فاحشی با نگاه‌های دیگر دارد و حال زمان آن رسیده که بعد از دهه‌های متمادی شاهد ورود شخص متخصص به بدنه شهرداری باشیم .

وی گفت: در این برهه زمانی نیاز آحاد شهروندان به شهردار متخصص حیاتی است .

نوری درنهایت گفت: داشتن شهردار باتجربه ، پاک دست و متخصص درخواست چند دهه‌ای شورای شهر بود که این مورد به تحقق پیوست.

انتهای خبر/

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar