۰۵:۳۳ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۲ - 28 August 2013
کد خبر: ۵۱۴۳
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره جلسه عصر دیروز این کمیسیون برای تودیع و معارفه وزرای راه ‌وشهرسازی، گفت: در این جلسه نیکزاد آمار مطرح شده از سوی وزاری اقتصادی در خصوص نقش ۴۰ درصدی مسکن مهر در تورم را رد کرد.

حسین محمدزاده افزود:  آقای نیکزاد گزارشی را به صورت کلی ارائه کرد و آقای آخوندی هم به جزئیات مسکن ورود پیدا نکرد. نمایندگان جلوگیری از هر نوع دغدغه خاطر در بخش مسکن را خواستار شدند.

 

وی تصریح کرد: وزیر سابق راه و شهرسازی در این جلسه گفت که در سال 4 هزار میلیارد تومان به مسکن مهر اختصاص یافته است، حالا این مبلغ را در این سال‌ها حساب کنیم که در سر جمع چه میزانی می‌شود.

 

به گزارش تسنیم، عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: طبیعتا در مجموع بحث 40 درصد تورم که اعلام شده از محل مسکن مهر است واقعا با اعداد و ارقام نمی‌خواند، چراکه از کل بخش مسکن چه بخشی در اختیار دولت بوده، چه بخشی که خودمالک بوده و چه بخش خصوصی در مجموع سهمی 11.5 درصدی در اقتصاد داشته‌اند.

 

محمدزاده با بیان این‌که سهم بخش مسکن از این میزان 3.6 درصد بوده است، بیان کرد: به طور طبیعی آمار و ارقامی که در روزهای اخیر از سوی وزاری اقتصادی دولت یازدهم مطرح شده توسط نیکزاد رد شد.

 

وی ادامه داد: در جلسه قبلی کمیسیون عمران خواستار تشکیل جلسه با وزاری اقتصاد و راه و شهرسازی برای ارائه برنامه‌های دولت یازدهم در حوزه مسکن شدیم که این جلسه یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar