۲۲:۰۰ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - 03 December 2018
کد خبر: ۵۱۴۳۱
با ابلاغ به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه؛
وزیر راه و شهرسازی از حامد مظاهریان خواست با دعوت از اعضای اصلی هیات مدیره نسبت به برگزاری جلسه فوق العاده مجمع عمومی نظام مهندسی ساختمان اقدام کند.
اسلامی دستور تشکیل جلسه فوق العاده شورای مرکزی را صادر کرد/ این دستور به معنی انحلال شورای مرکزی فعلی است

به گزارش «صما»وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه دستور برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان را ابلاغ کرد.

در این نامه تصریح شده است که طبق ماده ۱۰۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۵ از اعضای اصلی هیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها برای شرکت در این جلسه دعوت شود.

همچنین بر اساس نامه وزیر راه و شهرسازی، دستور جلسه فوق‌العاده سازمان نظام‌مهندسی ساختمان را اجرای بند الف ماده ۱۰۷ آیین‌نامه اجرایی قانون دانسته که بر اساس آن انتخاب افراد واجد شرایط عضویت در شورای مرکزی به میزان حداقل دو برابر تعداد موردنیاز در هر رشته با قید اصلی و علی‌البدل و معرفی به وزیر راه و شهرسازی به‌منظور انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل شورای مرکزی از بین آن‌ها است.

گفته می‌شود به دنبال جریانات رخ داده در سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و عدم تشکیل جلسات سازمان، وزارت راه با این دستور تصمیم به انحلال شورای مرکزی فعلی گرفته است.

تصویر نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون مسکن و ساختمان این وزارت خانه در ذیل آمده است:

اسلامی دستور تشکیل جلسه فوق العاده شورای مرکزی را صادر کرد/ این دستور به معنی انحلال شورای مرکزی فعلی است
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar