۱۲:۱۷ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - 04 December 2018
کد خبر: ۵۱۴۳۷
درگفت‌وگو با «صما» مطرح شد:
یک کارشناس مسکن با بیان اینکه شهردار جدید تهران در جایگاه یک متخصص شهری است که چاره ای جز ایجاد محدودیت در صدور پروانه‌های ساخت ندارد؛ گفت: شهردار جدید پایتخت با رویکردهای توسعه پایدار به دنبال آن است که محدودیت‌هایی در روند صدور پروانه های ساختمانی صادر کند، اما باید دقت کرد که این امر سبب افزایش قیمت مسکن نشود.
ضرورت حمایت همه جانبه شهرداری از احیای بافت‌های فرسودهیک کارشناس مسکن با بیان اینکه شهردار جدید تهران در جایگاه یک متخصص شهری است که چاره ای جز ایجاد محدودیت در صدور پروانه‌های ساخت ندارد؛ گفت: شهردار جدید پایتخت با رویکردهای توسعه پایدار به دنبال آن است که محدودیت‌هایی در روند صدور پروانه های ساختمانی صادرکند، اما باید دقت کرد که این امر سبب افزایش قیمت مسکن نشود.

به گزارش«صما» محمد مهدی مافی، عضو انجمن انبوه سازان استان تهران درگفت وگو «صما» با اشاره به اقدام اخیر شهردار پایتخت مبنی بر جمع‌آوری کارگاه های عمرانی اضافه از پایتخت ، گفت: با توجه به اینکه در سطح شهر با پروژه های عمرانی بی‌شماری مواجه هستیم که تکمیل آنها با عدم تخصیص بودجه، عدم توجیه سرمایه گذاری ، بی اثر بودن پروژه و... با مشکل مواجه شده است، لذا راهی جز تعطیلی آنها برای دستگاه مدیریت شهری باقی نمی ماند و براین اساس تصمیم شهرداری برای جمع آوری آنها مطلوب و به نفع پایتخت خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه طی ماه‌های اخیر مسکن با رشد فزاینده‌ای مواجه شده است؛ درعین حال درباره سیاست‌های شهردار جدید تهران درحوزه ساخت وساز گفت: شهردار جدید تهران درجایگاه یک متخصص بنا دارد که اساسا شهر تهران را برمبنای توسعه پایدار ورعایت مولفه های زیست محیطی اداره کند و این امر باعث می شود که چاره ای جز ایجاد محدودیت در صدور پروانه های ساخت نداشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید براینکه بدون شک رویکرد جدید شهرداری تهران سبب حفظ حقوق شهروندان و زیست‌پذیر شدن سکونت در شهر تهران می‌شود، درعین حال تاکید کرد: اما باید در نظر گرفت که این سیاست سبب افزایش قیمت مسکن درکلان شهر تهران می شود.

مافی تاکید کرد: براین اساس پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از این قضیه، شهرداری تهران برای تسریع در روند احیای بافت‌های فرسوده اقدامات عاجل انجام شود تا از این طریق موازانه ای ایجاد شود و این امر نقش تعدیل کننده و کنترل کننده قیمت مسکن داشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران تاکید کرد: چنانچه همزمان با ایجاد محدویت در صدور پروانه ساختمانی، تدابیر لازم برای تسریع در روند بازآفرینی بافت‌های فرسوده دیده نشود، شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار مسکن خواهیم بود.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar