۱۱:۲۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - 05 December 2018
کد خبر: ۵۱۴۴۶
رئیس و تنی چند از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه گرگان دیدار کردند.
به گزارش«صما» به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در این دیدار آیت اله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تقدیر از همت و تلاش مهندسان به عنوان نیروهای فرهیخته جامعه، افزود: ا نتظار مردم از مهندسان آن است که در عصر کنونی با تکیه بر استقلال فکری و بومی سازی علوم ساختمان، شاهد حل مشکلات موجود و رعایت تنوع و زیبایی در ساختمان ها باشند. نماینده ولی فقیه در استان خواستار بازگشت به معماری اصیل ایرانی- اسلامی در ساخت وسازها شد. آیت اله نورمفیدی با اشاره به اینکه ساختمان‌های اسلامی موجب ایجاد نشاط در انسان می شود، گفت: اما این مهم در ساخت و سازهای جدید مغفول مانده و رعایت نشده است.

« معماری ایرانی-اسلامی» عنوان و واژه غریبی در تاریخ این مرزوبوم به شمار نمی‌رود و همچنان نشانه‌هایی از شکوه، عظمت و جلال این سبک خاص از معماری را می‌توان در آثار و ابنیه‌ به‌جای مانده از دوران گذشته در برخی نقاط کشور مشاهده کرد.

امام جمعه گرگان با اشاره به دیوار تاریخی گرگان به عنوان دومین دیوار بزرگ جهان گفت: آثار و ابنیه متعددد و متنوع معماری ایرانی-اسلامی در این مرزوبوم، مؤید تبحر، هوش و توانمندی برجسته و منحصربه‌فرد معمارانی است که با درآمیختن فن ساختمان‌سازی و الهام گرفتن از ارزش‌ها و مفاهیم ایرانی-اسلامی به خلق آثار و ابنیه‌ای مبادرت ورزیده‌اند که برخی از آن‌ها بعد از گذشت قرن‌ها، همچنان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده‌اند.

آیت اله نورمفیدی در ادامه گفت: نفوذ معماری غربی در اندیشه‌های طراحان و فعالان حوزه ساخت‌ وساز ابنیه مسکونی، موانعی جدی را در مسیر ترویج و تحقق سبک زندگی اسلامی ایجاد کرده است و همین امر لزوم احیای معماری ایرانی-اسلامی را دو چندان می سازد.

نماینده ولی فقیه در گلستان بر لزوم نظارت مهندسی بر ساختمان‌ها تاکید کرد و افزود: اگر به صورت استاندارد به نظارت مهندسی عمل شود عمر ساختمان ها وشهر ها طولانی می شود .نتایج درست یا نادرست عمل کردن ما شامل حال نسل آینده خواهد شد و با سهل انگاری ما آنان هم آسیب خواهند دید. رعایت اخلاق حرفه ای و رجحان منافع عمومی بر منافع شخصی در جهت رفع معضلات به ویژه در حوزه اشتغال می تواند بسیار راهگشا باشد.

ایشان در پایان ضمن آرزوی توفیق هر چه بیشتر برای جامعه ی مهندسی افزود: امیدواریم در آینده شاهد شکوفایی هر بیشتر استان گلستان در حوزه های فنی و مهندسی باشیم و این مسئله به تلاش و کار هر چه بیشتر شما مهندسان عزیز بستگی دارد.

دیدار نماینده ولی فقیه استان گلستان با هیات‌مدیره نظام‌مهندسی ساختمان استان

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar