۱۱:۵۴ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - 17 December 2018
کد خبر: ۵۱۵۶۹
گزارش «صما» از نشست خبری ۴ مدیرارشد صنعت هوایی:
دومین نشست از سلسله نشست‌های سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته امروز ۲۶اذر سال۹۷با حضورعلی عابد زاده معاون وزیر و رییس سازمان هواپیمایی، فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما، رحمت الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاهی وعلی رستمی سرپرست شرکت فرودگاهی و ناوبری هوایی برگزار شد .
دومین نشست از سلسله نشست‌های سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته امروز ۲۶اذر سال۹۷با حضورعلی عابد زاده معاون وزیر و رییس سازمان هواپیمایی، فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما، رحمت الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاهی وعلی رستمی سرپرست شرکت فرودگاهی و ناوبری هوایی برگزار شد .

فاینانس هواپیمایی سه شرکت بویینگ،ایرباس وای تی در راه است

فروش هواپیما به ایران متوقف نمی‌شود/ فاینانس هواپیمایی در راه استبه گزارش «صما» در ابتدای این نشست علی عابدزاده گفت: 3 شرکت هواپیما ساز بوئینگ، ایرباس و اِی‌تی‌آر پذیرفته‌اند تعدادی از هواپیماهایی که در قرارداد خود به هما تحویل خواهند داد، از نظر تأمین مالی فاینانس کنند.

عابد زاده با بیان این که آزادسازی نرخ‌های خدمات حمل و نقل هوایی انجام و موجب افزایش خدمات و ارتقای کیفیت در این مدل حمل و نقلی شده است، افزود: در سال قبل با افزایش نیافتن صندلی ناوگان رشد 19 درصدی جابجایی مسافران داخلی را داشته ایم.

وی گفت: از نقاط قوت حمل و نقل هوایی، بازار داخلی است و از شرکت‌ها می‌خواهیم که سیستم‌های روز را آنالیز کرده و در دستورکار قرار دهند.

عابدزاده به تأسیس شرکت هواپیمایی دنا اشاره کرد و گفت: شرکت دنا یک شرکت هواپیمایی است و از ما مجوز aoc و موافقت اصولی گرفته است و تا چهار ماه آینده 2 شرکت هواپیمایی که از ما مجوز گرفته‌اند، فعالیت خود را آغاز می‌کند.

رئیس سازمان هواپیمایی گفت:‌ از زمانی که ترامپ بر سر کار آمد، مدام در مورد قرارداد هواپیماها صحبت‌هایی داشته است، اما چیزی که بخواهد موجب نگرانی برای ما و هما باشد وجود ندارد و تجربه‌ای که داریم، چرخ‌های صنعت متوقف نمی‌شود.

وی با بیان این که تا پایان امسال 7 تا 8 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور اضافه می شود گفت: متوسط عمر ناوگان ما 23 سال است.

فروش هواپیما به ایران متوقف نمی‌شود

فروش هواپیما به ایران متوقف نمی‌شود/ فاینانس هواپیمایی در راه استهمچنین فرزانه شرفبافی در این نشست با بیان اینکه با وجود صحبت‌هایی که در باره محدودیت یا جلوگیری از فروش هواپیما به ایرن مطرح شده و صحبت از نظارت و پیگیری جدید در این زمینه می‌دهند، قطعا ورود هواپیماها به ایران متوقف نمی‌شود؛ گفت: این امکان وجود دارد که صدور مجوزهای خزانه‌داری آمریکا قدری طولانی شود اما موانع جدید باعث اجرایی نشدن قراردادها نخواهند شد.

مدیر عامل ایران‌ایر با بیان اینکه این شرکت هرگز در فعالیت‌های نظامی حضور نداشته تاکید کرد: همانطور که هواپیمایی که پس از برجام وارد ایران شدند، در استفاده‌های تجاری به کار گرفته می‌شوند، ایران ایر همواره رسالت خود را در حوزه تجاری و جابهجایی مسافران تعریف کرده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

شرفبافی ادامه داد: ما در حال حاضر در ۲۸ مسیر خارجی و ۷۶ مسیر داخلی فعالیت می‌کنیم و خوشبختانه ورود هواپیماهای جدید ATR به ایران باعث شده فرودگاه‌های کوچک نیز بار دیگر فعالیت خود را گسترش دهند.

ایران‌ایر یکی از رسالت‌های خود را در توسعه فعالیت فرودگاه‌های کوچک تعریف کرده و امیدواریم با ورود هواپیماهای جدید این فعالیت توسعه یابد.

در بهترین شرایط حوزه فرودگاهی و ناوبری هستیم

فروش هواپیما به ایران متوقف نمی‌شود/ فاینانس هواپیمایی در راه استهمچنین در این نشست مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از سه رخداد مهم در صنعت فرودگاهی و ناوبری کشور خبر داد.

رحمت الله مه آبادی با بیان اینکه علیرغم تشدید تحریم‌ها در شرایط خوبی هستیم گفت: به عنوان متولی صنعت فرودگاهی اعلام می‌کنم در بهترین شرایط در حوزه فرودگاهی و ناوبری در چهار دهه اخیر هستیم.

وی از بهره‌برداری آزمایشی از اولین سامانه راداری بومی SSR در فرودگاه مهرآباد خبر داد و افزود این سامانه با همکاری متخصصان داخلی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از بهره برداری رسمی از نخستین سامانه سه بعدی شبیه ساز برج مراقبت در کشور که توسط نیروی‌های داخلی طراحی و ساخته شد خبر داد و افزود: عملیات نصب رادار جدید در تهران نیز به زودی پایان می‌پذیرد

۶شرکت هوایی ایران را ترک کرده اند

فروش هواپیما به ایران متوقف نمی‌شود/ فاینانس هواپیمایی در راه استدر ادامه نشست نیز علی رستمی سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه شرکت‌های خارجی که در سال جاری پروازهای خود را به این فرودگاه متوقف کرده‌اند 6 شرکت هواپیمایی خارجی بودند گفت : اخیرا یکی دیگر نیز به‌دلیل مشکلات اقتصادی که خود عنوان کرده است، قصد توقف پروازهایش را به فرودگاه امام دارد.

رستمی ادامه داد: خوشبختانه ایرلاین‌های داخلی مسیرهایی که ایرلاین‌های خارجی متوقف کرده‌اند را پوشش داده‌اند.

او افزود: با این حال حدودا 19درصد از کل پروازهای خارجی در طی سال جاری از فرودگاه امام کاهش یافته اما توقف پروازهای خارجی به این معنا نیست که کشوری پروازهای خود را قطع کرده است. چراکه ممکن است یکی دیگر از ایرلاین‌های آن کشور به ایران پرواز داشته باشد.

انتهای پیام/
کدخبر:0227

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar