۱۰:۵۱ - ۰۳ دی ۱۳۹۷ - 24 December 2018
کد خبر: ۵۱۶۳۳
مرحله اول طرح سامانه تشخيص هويت رانندگان با اثر انگشت در پايانه بار بندرامام خميني (ره)،در راستاي سياست هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ، مبني بر شفاف سازي فرآيندهاي حمل و نقل و جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي و رعايت عدالت در امر نوبت دهي حمل كالا ، راه اندازي شد.
راه اندازي سامانه تشخيص هويت رانندگان با اثر انگشت در پايانه بار بندرامام

به گزارش«صما» به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي، غلامحسين دغاغله مدير كل دفتر حمل ونقل كالا با بيان اين خبر اظهار داشت: در طرح ياد شده پس از دريافت نوبت به صورت غير حضوري و مراجعه راننده به پايانه بار، دريافت خدمات از ابتداي ورود به پايانه تا زمان أخذ بارنامه مستلزم احراز هويت وي از طريق اثر انگشت راننده مي باشد .

مدير كل دفتر حمل ونقل كالا در ادامه به مزاياي اين طرح اشاره كرد و افزود: صحت سنجي اطلاعات رانندگان ثبت شده در پايانه و حذف افراد متفرقه ،اطمينان از تحويل برگ نوبت به شخص راننده و جلوگيري از صدور نوبت بدون اطلاع راننده و سوء استفاده هاي احتمالي مترتب بر آن، حذف دلال ها در سطح پايانه در فرآيند دريافت نوبت و سالن اعلام بار از مهم ترين مزاياي اين طرح است.

دغاغله خاطر نشان كرد: با توجه به اسكن اثر انگشت راننده در زمان صدور بارنامه، شركت حمل ونقل از احراز هويت و حضور شخص راننده اطمينان حاصل كرده و عملاً امكان سوء استفاده از مدارك رانندگان جهت دريافت بارنامه برطرف شده است كه اين امر به نوبه خود تاثير بسزايي در پيشگيري از سرقت بار خواهد داشت.

وي اظهار اميدواري كرد با اجراي طرح مذكور از تضييع حقوق رانندگاني كه در پايانه بار منتظر دريافت بار مي باشند ،جلوگيري شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar