۱۴:۴۷ - ۱۵ دی ۱۳۹۷ - 05 January 2019
کد خبر: ۵۱۷۵۹
به دنبال برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه «بازآفرینی فضای فوقانی نوین راه‌آهن تهران- تبریز»، وزیر راه و شهرسازی همراه شهردار تهران و معاونان خود در حوزه معماری و شهرسازی و راه‌آهن در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی از این نمایشگاه بازدید کرد.

ظهر امروز ۱۵ دی‌ماه به دنبال برپایی نمایشگاه بازآفرینی محور شهری تهران با موضوع طراحی فضای فوقانی نوین راه‌آهن تهران- تبریز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی همراه پیروز حناچی شهردار تهران، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از این نمایشگاه بازدید کرد و در این بازدید بر مشارکت حداکثر جامعه حرفه‌ای در این مسابقه، تاکید کرد.

بازدید وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران از نمایشگاه بازآفرینی

به گفته پورعلی اکبری رییس سازمان نوسازی و بهسازی شهری تهران و یکی از برگزار کنندگان مسابقه؛ بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران-تبریز که از تیر ماه امسال آغاز شد، فرصتی کم‌نظیربرای بازآفرینی شهری تهران بود.

شرکت بازآفرینی شهری ایران از دیگر برگزار کنندگان این مسابقه بود.

پیروز حناچی شهردار تهران ومحمدسعید ایزدی معاون شهرسازی و معماری از جمله داوران این مسابقه بودند که در کنار شماری از دیگر صاحب‌نظران به داوری این آثار پرداختند.

در این مسابقه تاکید داوران و برگزارکنندگان برهمکاری و مشارکت جامعه حرفه‌ای بود و به همیندلیل نیز ادامه کار بر اساس نظر یک مشاور کنار گذاشته شدو اجرای مسابقه بازآفرینی در مقیاس طراحی شهری در سطح بین‌المللی و در دو مرحله پیش‌بینی شد و از تیر ماه روند اجرایی و تبلیغات آغاز شد. به گفته وی، ۲۴۰ شخص و شرکت ثبت نام شدند که حدود ۴۰ مجموعه خارجی بودند. از میان آثار دریافت شده ۱۵ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند که ۲ اثر بین‌المللی و ۱۳ اثر از آثار طراحان داخلی است. همچنین ۳۹ اثر در بخش جانبی نمایشگاه به نمایش درآمد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar