۰۹:۳۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۷ - 10 January 2019
کد خبر: ۵۱۸۲۰
نائب رئیس نظام مهندسی قزوین در گفت‌وگو با «صما»:
نائب رییس سازمان نظام مهندسی استان قزوین با بیان اینکه جریمه نقدی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین مربوط به دوسال پیش بوده است گفت: نظام مهندسی استان قزوین بابت این جریمه نقدی به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.
شکایت به دیوان عدالت بابت جریمه نظام‌مهندسی قزوین/ جریمه مربوط به سازمان پدافند غیرعامل و مهندسان برق بودوثیق نیا در گفت وگو با «صما» با بیان اینکه موضوع جریمه نقدی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین مربوط به دو سال پیش است در تشریح جزئیات این خبر گفت: سال 89 شیوه نامه ای بین وزارت راه وشهرسازی و وزارت نیرو منعقد شد که برمبنای آن مقرر شد که واگذاری کنتورهای برق، مراکز تجاری، مسکونی، اداری و ... تحت نظارت و بازرسی مهندسان برق صورت بگیرد که این در قبال انجام فرایند نظارت وبازرسی، وجهی به مهندسان پرداخت شود.

نائب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: پس ازانعقاد شیوه نامه مذکور، وزارت راه وشهرسازی نامه ای به سازمان های نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد و به موجب آن دستور داد که همان مهندسان برقی که در پروژه حاضرهستند نسبت به انجام بازرسی کنتورها اقدام کنند و در قبال این خدمات مهندسی، حق الزحمه جداگانه ای پرداخت نشود.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید براینکه نامه مذکور که از سوی وزارت راه به سازمان‌های نظام مهندسی ابلاغ شده بود به سازمان نظام مهندسی استان فارس ابلاغ و رونوشت آن به سایر سازمان‌ها نوشته شده بود تاکید کرد: بسیاری ازاستان‌ها به این نامه توجهی نکردند چرا که این شیوه نامه می بایست در هیات 4نفره استان بومی شود.

وثیق نیا با یادآوری این موضوع که بخش دیگری از جریمه نظام مهندسی استان قزوین مربوط به جریمه سازمان پدافند غیرعامل است گفت: براساس تفاهم نامه ای که بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین و سازمان پدافند غیرعامل این استان منعقد شد، قرارشد که استان قزوین برای نظارت رعایت مبحث بیست ویکم مقررات ملی ساختمان ورود پیدا کند که با توجه به اینکه انجام این فرایند نیز نیاز با اخذ مجوز ازهیات چهارنفره استان را داشت، لذا این امر سبب شد که سازمان پدافند غیرعامل به عدم دریافت مصوبه اعتراض کند.

نائب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با بیان اینکه سازمان تعزیرات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین را به پرداخت 850 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است گفت: از این رقم 550میلیون تومان بابت مهندسان برق است و 300 میلیون مابقی نیز مربوط به سازمان پدافند غیرعامل است.

وی گفت: موضوع مذکور مربوط به دوسال پیش است و سازمان نظام مهندسی استان قزوین دراین زمینه به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است و رای قطعی هنوز صادر نشده است.

انتهای پیام/

کدخبر:0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar