۱۰:۲۸ - ۲۰ دی ۱۳۹۷ - 10 January 2019
شهر »
کد خبر: ۵۱۸۲۳
جلسه مديريتي بازنگري طرح جامع ريلي تهران با رویکرد توسعه حمل و نقل عمومی و توجه به فرآيند تحليلی طرح تفصيلي و هماهنگي جهت اتصال خطوط حمل و نقل ريلي شهر تهران به منطقه ٢٢ با حضور معاون شهرسازی و معماری، مدیران و کارشناسان حوزه های متولی برگزار شد.
به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، جلسه مديريتي بازنگري طرح جامع ريلي تهران در منطقه 22 ، با حضور مهندس عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، خانم دکتر فرزانه صادق مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری ، دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه 22 ، مشاور مترو در معاونت حمل و نقل و ترافیک ، مشاوران طرح و نمایندگان ادارات و نهادهای ذیربط برگزارشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ابتدای این جلسه با اشاره به بار جمعیتی موجود منطقه 22 و موقعیت جغرافیایی این منطقه بر تکمیل شبکه های حمل و نقل به خصوص شبکه حمل و نقل ریلی تأکید کرد و گفت : با توجه به ضوابط طرح جامع و تفصیلی باید امکان احداث و اتصال شبکه های ریلی به این منطقه پس از بررسی کارشناسی در اولویت قرار گیرد.

عبدالرضا گلپایگانی بررسی سناريو هاي احداث و تکمیل شبکه حمل ونقل عمومی را برای دسترسی آسان شهروندان به این منطقه و سایر شبکه های ناوگان حمل و نقل عمومی خواستار شده و بر تلاش کارگروه تخصصی در این زمینه تأکید کرد .

در ادامه جلسه ، نحوه شکل گیری شبکه حمل و نقل عمومی و خصوصاً حمل و نقل ریلی در منطقه 22 و نحوه اتصال آن به سایر خطوط توسعه در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با توجه به اینکه طرح تفصیلی منطقه 22 تهیه و در کمیسیون ماده پنج طرح گردیده مقرر شد :تا پیشنهادات طرح جامع حمل و نقل ریلی که توسط معاونت حمل و نقل ترافیک در حال تهیه می باشد، ضمن هماهنگی، در راستای تحقق اهداف طرح تفصیلی مورد بازنگری قرار گیرد.

همچنین در ادامه این جلسه با توجه به اثرات چند جانبه خطوط شبكه ريلي منطقه 22، بر توجه به مواردی چون آثار زيست محيطي احداث خطوط زيرزميني مترو در بلندي هاي شميران، انطباق و هماهنگي خطوط پيش بيني شده با سازمان فضايي شهر تهران خصوصاً نحوه ارتباط منطقه 22 با پهنه مركزي ، نحوه كاربست رويكرد توسعه حمل و نقل محور (TOD) و بهره گيري از ايستگاه ها در نحوه تأمين خدمات در سطح منطقه و برخورداري از مزيت هاي ايستگاه هاي مترو در توسعه کسب و كار و فعاليت و انطباق آن با الگوي توزيع كاربري ها و تراكم ها در طرح تفصيلي، تأکید شد.

لازم به ذکر است نظر به جمعیت پذیری و نقش آتي منطقه 22 در شهر تهران ، ضرورت ايجاد ، توسعه و ارتقاء زيرساخت ها و تجهيزات توسعه حمل و نقل همگاني در اين منطقه كاملاً مبرهن بوده و تحقق چشم انداز ها و اهداف طرح جامع و طرح تفصيلي ويژه وابسته به شكوفايي حوزه هاي اقتصادي و پهنه هاي كار و فعاليت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar