۱۳:۵۵ - ۲۹ دی ۱۳۹۷ - 19 January 2019
کد خبر: ۵۱۹۰۵
محمدعلی وکیلی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان،گفت: تعداد مدیرانی که باید با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان برکنار می‌شدند با تعداد مدیرانی که برکنار شده‌اند، فاصله زیادی دارد.

محمدعلی وکیلی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: در شرایط کنونی و با توجه به شرایط اینگونه به نظر می‌رسد که قانون منع به کارگیری بازنشستگان فقط برای حذف شهردار تهران تصویب شد و متوجه نتیجه نهایی اجرای این قانون نشدیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی که با این همه سر و صدا تصویب شد، ناگهان از کانون توجهات خارج شد، بیان کرد: باید آمار بگیریم که با اجرای این قانون چه تعداد جوان در سمت‌هایی که بازنشستگان از آن‌ها رفتند، به کار گرفته شده است.

وی افزود: تصویب قانون منع به کار گیری بازنشستگان صرفا برای برکناری بازنشستگان نبوده، بلکه باید جوانان نیز در نتیجه اجرای این قانون در سمت‌های مختلف قرار می‌گرفتند.

وکیلی با بیان اینکه باید مشخص شود که با اجرای این قانون، چند نفر از جوانان به چرخه مدیریتی کشور اضافه شده‌اند، ادامه داد: دستگاه های مدیریتی باید در زمینه به کارگیری جوانان توضیحی شفاف بدهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور باید در زمینه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گزارش دهند.

وی افزود: سازمان امور استخدامی باید به مدیرانی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده‌اند و باید از چرخه مدیریتی کنار می‌رفتند گزارش دهد، زیرا تعداد افرادی که باید با اجرای این قانون از سمت خود کنار می‌رفتند، با تعداد افرادی که کنار رفته‌اند، فاصله بسیار زیادی دارد.

وکیلی اظهار داشت: سازمان امور استخدامی اعلام کرده حدود هزار و 200 نفر از مدیرانی که بازنشسته بوده‌اند، برکنار شدند در حالیکه هنگام تصویب این قانون پیش بینی می‌شد، حدود 6 هزار نفر از مدیران مشمول این قانون شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید گزارشی بدهند تا مشخص شود در ازای مدیرانی که رفتنه‌اند، چه تعداد جوان به چرخه مدیریتی اضافه شده است، گفت: وزارتخانه‌ها بر اساس میزان عمل کردن به قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید لوح بگیرند و امتیازبندی شوند.

مرجع: خانه ملت

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
0
0
افشاگری یک خبرنگار؛ زنگنه ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را دور زد!

آنطور که یک خبرنگار حوزه انرژی گفته، بیژن زنگنه وزیر نفت، با قراردادهای ۶۴ساعته پاره وقت، برخی از مدیران بازنشسته را دوباره به کار بازگردانده و دفترکار، راننده، ماشین و... به آنها داده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
0
0
❌ استاندار بازنشسته تهران عضو هیئت مدیره شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان شد
محمد حسین مقیمی استاندار سابق تهران که عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی هم هست و مدتی پیش به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سن ۶۸ سالگی بازنشست شده بود،‌ به عضویت در هیئت مدیره هلدینگ انرژی گستر سینا از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان منصوب شد/الف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
0
0
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar