۱۳:۵۵ - ۲۹ دی ۱۳۹۷ - 19 January 2019
کد خبر: ۵۱۹۰۵
محمدعلی وکیلی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان،گفت: تعداد مدیرانی که باید با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان برکنار می‌شدند با تعداد مدیرانی که برکنار شده‌اند، فاصله زیادی دارد.

محمدعلی وکیلی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: در شرایط کنونی و با توجه به شرایط اینگونه به نظر می‌رسد که قانون منع به کارگیری بازنشستگان فقط برای حذف شهردار تهران تصویب شد و متوجه نتیجه نهایی اجرای این قانون نشدیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی که با این همه سر و صدا تصویب شد، ناگهان از کانون توجهات خارج شد، بیان کرد: باید آمار بگیریم که با اجرای این قانون چه تعداد جوان در سمت‌هایی که بازنشستگان از آن‌ها رفتند، به کار گرفته شده است.

وی افزود: تصویب قانون منع به کار گیری بازنشستگان صرفا برای برکناری بازنشستگان نبوده، بلکه باید جوانان نیز در نتیجه اجرای این قانون در سمت‌های مختلف قرار می‌گرفتند.

وکیلی با بیان اینکه باید مشخص شود که با اجرای این قانون، چند نفر از جوانان به چرخه مدیریتی کشور اضافه شده‌اند، ادامه داد: دستگاه های مدیریتی باید در زمینه به کارگیری جوانان توضیحی شفاف بدهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور باید در زمینه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گزارش دهند.

وی افزود: سازمان امور استخدامی باید به مدیرانی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده‌اند و باید از چرخه مدیریتی کنار می‌رفتند گزارش دهد، زیرا تعداد افرادی که باید با اجرای این قانون از سمت خود کنار می‌رفتند، با تعداد افرادی که کنار رفته‌اند، فاصله بسیار زیادی دارد.

وکیلی اظهار داشت: سازمان امور استخدامی اعلام کرده حدود هزار و 200 نفر از مدیرانی که بازنشسته بوده‌اند، برکنار شدند در حالیکه هنگام تصویب این قانون پیش بینی می‌شد، حدود 6 هزار نفر از مدیران مشمول این قانون شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید گزارشی بدهند تا مشخص شود در ازای مدیرانی که رفتنه‌اند، چه تعداد جوان به چرخه مدیریتی اضافه شده است، گفت: وزارتخانه‌ها بر اساس میزان عمل کردن به قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید لوح بگیرند و امتیازبندی شوند.

مرجع: خانه ملت

انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
0
0
افشاگری یک خبرنگار؛ زنگنه ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را دور زد!

آنطور که یک خبرنگار حوزه انرژی گفته، بیژن زنگنه وزیر نفت، با قراردادهای ۶۴ساعته پاره وقت، برخی از مدیران بازنشسته را دوباره به کار بازگردانده و دفترکار، راننده، ماشین و... به آنها داده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
0
0
❌ استاندار بازنشسته تهران عضو هیئت مدیره شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان شد
محمد حسین مقیمی استاندار سابق تهران که عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی هم هست و مدتی پیش به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سن ۶۸ سالگی بازنشست شده بود،‌ به عضویت در هیئت مدیره هلدینگ انرژی گستر سینا از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان منصوب شد/الف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
0
0
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
0
0
بیش از 450 هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی‌کنند

احمد خرم ، وزیر اسبق راه و ترابری در جشنواره چهره سال 97 راه و ساختمان ضمن تقدیر از ارج گذاشتن به تلاش برخی از مسوولانی که به عنوان چهره سال انتخاب شده اند ، گفت: در بین جامعه تحصیل کرده کشور بی بهره ترین قشر ، قشر مهندسی هفت رشته ساختمان است.

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
0
0
بکارگیری افراد بازنشسته در شرکت های وابسته به تاسیسات دریایی

با درود و عرض خسته نباشید و تشکر از پیج خوب شما
همانطوری که احتمالا در جریان باشید ، دولت و مجلس لایحه ای تصویب کردند و شرکتهای دولتی و غیر دولتی رو مجاب کردن از استخدام و بکار گیری نیروهای باز نشسته بپرهیزند ، ولی متاسفانه بعضی شرکتها وابسته به تاسیسات دریایی در حال اخراج نیروهای جوان و متخصص و بکار گیری نیروهای بازنشسته با حقوق پایین تر و عمدتا سفارش شده هستند.
خواهشا این موضوع مهم رو انعکاس بدید تا مسولان با این تخلف اشکار برخورد لازم را کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
0
0
✅نامه پیشنهاد اضافه شدن #آزمون صلاحیت #اجرا برای مهندسین #برق و‌ #مکانیک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
0
0
سلام .
حالا که نمایندگی مجلس محدود به سه دوره متوالی شده است و دیگه نمایندگان تکراری قرار نیست همواره باشند :
چرا در نظام مهندسی چنین نشود ؟؟؟
به نظر من یک کمپینی هم برای محدود کردن افراد در نظام مهندسی ها برای(( دو دوره ای بودن)) هیات های دائم المدیره ایجاد شود .

به راستی چرا هیات مدیره های نظام مهندسی ها همواره تکراری اند ؟؟

یک کمپین کشوری اگر ایجاد شود :
این موضوع به راحتی حل میشود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۵
0
0
حدود ۱۰۰۰ نفر از کارکنان شرکت ایرالکو ( کارخانه تولید آلومینیوم سازی ایران ) ، بازنشسته هستند که دوباره دعوت به کار شدند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
0
0
کواکبیان : من معتقدم که در این ۴۰ سال فراز و فرود هایی داشتیم و برای دهه پنجم باید بحث جوانگرایی را که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند جدی بگیریم ، من معتقدم اقدامی که در مجلس انجام دادیم مبنی بر این که بیشتر از ۳ دوره حضور متوالی در مجلس ممنوع شدف حاوی پیامی بود که اگر ما به مردم در باره قانون منع به کار گیری باز نشستگان بگوئیم و خودمان بخواهیم همیشه حضور داشته باشیم، این کار انجام نخواهد شد.

کواکبیان با اشاره به جوانگرایی گفت: همین روحیه باید در خبرگان ، مجمع مصلحت نظام و شورای نگهبان هم تقویت شود؛ طبق آماری که من دیدم متوسط سن نمایندگان مجلس ۴۷،۴۸ سال ، هیئت دولت ۵۷،۵۸ سال ، مجمع تشخیص ۶۷،۶۸ سال و به خبرگان رهبری که می رسیم ۸۷،۸۸ سال است. اگرچه باید از تجربیات بزرگان استفاده کرد ولی جوانگرایی را باید از توصیه مقام معظم رهبری یاد بگیریم همچنین انتخاب این ائمه جمعه که رهبری به تازگی منصوب می کنند دارای پیام است.

دبیرکل حزب مردم سالاری خاطر نشان کرد: درباره تجربه باید بگویم که من معتقدم ما باید از پیشکسوتان خود به عنوان اتاق فکر استفاده کنیم، نمی‌گویم باید این‌ها را نادیده گرفت، بنده خودم قبل از پیروزی انقلاب ۱۶ سالم بود رهبری یک گروهی به نام الخمینیون را به عهده داشتم، اما الان که بالای ۵۰ سال شده ام می‌بینم نشاط اولیه را ندارم، بعضی می‌گویند دل و فکرشان جوان است، اما با این حال نشاط فرق می‌کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: محمدجواد تنگویان ۲۸ ساله بود که هم وزیر شد، هم اسیر شد و هم شهید شد؛ بنابراین ما باید به جوانان اعتماد و از فکر خلاقشان استفاده کنیم.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
0
0
مهندس ۷۰ ساله ای که دچار بیماری قلبی یا گرفتگی عروق کرونر قلب یا آرتروز پا و دیسک کمر و ضعف بینایی و ضعف شنوایی است اصلا نمیتواند نقشه های ساختمانی را کنترل کند - حتی نمیتواند از راه پله ساختمان ۵ طبقه بالا برود پس باید پروانه نظارتش باطل شود
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar