۰۹:۲۱ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - 29 January 2019
کد خبر: ۵۲۰۰۷
صبح امروز با حضور مسئولان مدیریت شهری پایتخت؛
همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی با حضور مسئولان مجموعه مدیریت شهری پایتخت از امروز نهم بهمن ماه در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد و تا یازدهم بهمن ماه به کار خود ادامه می دهد.
همایش «نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» آغاز به کار کردبه گزارش خبرنگار «صما» در این همایش پیروز حناچی، شهردار تهران - عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و رئیس همایش- محمد طاهری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران- محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران - فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی حضور دارند.

همچنین در این همایش شهرداران مناطق، معاونین شهرسای و معماری مناطق، اعضای کمیته نما شهراری‏های 22 گانه مناطق؛ ؛ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و زیر مجموعه‏ها؛ سازمان نوسازی شهر تهران؛ مدیران سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای آن؛ شورای اسلامی شهر تهران؛ معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری؛ شرکت بازآفرینی شهری؛ شرکت عمران شهرهای جدید؛ تشکل‏های صنفی در حوزه معماری و مهندسی؛ معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان؛ جمعی معماران و سازندگان و همچنین تولیدکنندگان و تامین کننده‏های مصالح نما حضور دارند.

اهداف همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی شامل آسیب‌شناسی نمای ساختمان، معرفی مصالح ساختمانی نما که متناسب با الگوی بومی شهرها، مصالح ساختمانی استاندارد، معرفی نماهای برتر، روشنگری و توجیه مردم برای ایجاد مطالبه گری از سازندگان برای استفاده از نماهای الگو و معرفی نماهای الگو متناسب بافرهنگ شهرها است.

محورهای این همایش نیز شامل آسیب‌شناسی نمای ساختمان از منظر جزئیات اجرایی، نگهداری نما، ضوابط نظارت در طراحی و ساخت نما، نقش‌نما در بهینه‌سازی مصرف انرژی و ضرورت‌های اجرایی نما به‌منظور رعایت ایمنی است.

دبیر کل این همایش دکتر پیروز حناچی- شهردار تهران، رئیس همایش مهندس عبدالرضا گلپایگانی - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، دبیر علمی همایش دکتر موسوی شهردار منطقه یک تهران و دبیر همایش مهندس سعید ظریف؛ مدیرعامل مجتمع رسانه‏ای ساختمان است.

در این همایش سه پنل تخصص برگزار می شود. پنل اول با موضوع «مصالح در نما» و با محورهای مصالح نوین در نماهای ساختمانی؛ بررسی روش‏های جدید اجرای نما از دیدگاه انرژی و دوام؛ و بررسی مصالح استاندارد نما در ایران برگزار می شود.

پنل دوم به «جزئیات اجرایی اتصال مصالح نما» می پردازد و محورهای آن شامل جزئیات اجرایی مصالح نما؛ پایداری سازه‏ای نماهای شهری و جزئیات اجرایی آجر است.

پنل سوم با عنوان «معماری خوب، نمای باکیفیت» با محورهایی نظیر رنگ در نما؛ آسیب شناسی نمای ساختمان از منظر معماری؛ هویت نما و نیز نما و ارتقاء کیفیت محیط و منظر شهری برگزار می شود.

لازم به ذکر است؛ در همایش مذکور کارگاه‏های آموزشی برگزار می شود که از جمله این کارگاه ها شامل «استانداردسازی اجرای آجر، نمای خشک و بهره وری انرژی» است که توسط گروه نماچین ارائه می شود. همچنین کارگاه آموزشی «هنر مهندسی نما: یکپارچه سازی فرآیند طراحی، محاسبات و ساخت در سازه‌های فری فرم طراحی انرژی محور، سنتی برای ساختمان‌های آینده» توسط شرکت سایتال ساخت ارائه می شود.

کارگاه آموزشی بعدی با عنوان «جزئیات اجرایی انواع نماهای شیشه‏ای» توسط شرکت آلوم گلس و همچنین کارگاه روش‏های کارآمد بهره‏گیری حداکثر از روشنایی طبیعی در نماهای متداول از سوی مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی ارائه می شود.

«ارزیابی رفتار نماهای نوین و متداول در برابر آتش و تطبیق آن با مبحث سوم مقررات ملی ساختمان» و نیز «جزئیات اجرایی سازه‏ای نما و دیوار پشتیبان آن» و «مشکلات متداول در روش‏های جدید اجرای نما از دیدگاه انرژی و دوام»، عنوان کارگاه های دیگری است که توسط مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی ارائه خواهد شد.

همچنین کارگاه آموزشی «انواع جزئیات اجرایی سنگ» توسط انجمن سنگ ایران برگزار می شود.

همایش «نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» آغاز به کار کرد

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar