۱۲:۱۳ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - 03 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۵۰
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام کرد:
صبح امروز سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با انتشار متنی برگرفته از قانون نظام مهندسی ساختمان، بکاگیری مجری ذی صلاح در ساختمان‌ها را الزامی کرد.
استفاده از مجری ذی صلاح در تهران الزامی شدبه گزارش خبرنگار «صما» در این متن نوشته شده‌ است: قابل توجه کلیه ناظران حقوقی وحقیقی محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

قانوگذار در ماده 4و32 قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان به صراحت عنوان نموده "اشتغال در امور فنی بخش ساختمان و شهرسازی مستلزم داشتن صلاحیت حرفه ای می باشد"اذا درجهت اجرای قانون وجلوگیری از ورود افارد فاقد صلاحیت در امور ساخت و ساز، صدور مجوز شروع عملیات ساختمانی وفق بند14-4-3-و15-4-7 شیوه نامه اجرای ماده 33 منوط به حضور و مجری و معرفی سازنده دارای صلاحیت از طرف کارفرما وثبت قرارداد نامبرده در سازمان باشد.

به گزارش خبرنگار «صما» گفتنی است که موضوع الزامی شدن بکارگیری مجری ذی صلاح درساختمان‌ها سال‌هاست به یکی از چالش‌های جامعه مهندسی مبدل شده است که تاکنون تحت تاثیر مشکلات عدیده اجرای آن مغفول ماند است .

این درحالی است که به گفته موافقان اجرای این قانون با الزامی شدن بکارگیری مجری ذی صلاح در ساختمان‌ها قطعا شاهد رشد کیفیت ساختمان‌ها و افزایش سطح ایمنی آنها خواهیم بود.

1نتهای پیام/

کدخبر:0221

r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar