۱۴:۱۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - 03 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۵۲
دبیر كمیسیون تخصصی شهرسازی نظام مهندسی تهران اعلام کرد:
دبیر كمیسیون تخصصی شهرسازی نظام مهندسی تهران اعلام كرد: سازمان نظام مهندسی استان تهران در نظر دارد از فروردین ماه آینده ارجاع کار به مهندسان شهرساز را بر اساس نرم افزار جامع شهرسازی، باهدف ایجاد تعامل بین این سازمان و شهرداری، سیستماتیک کردن فرآیند ارجاع کار، یکپارچه کردن نمایندگی ها و ایجاد وحدت رویه بین آنان و ... طراحی تا شرایط تسهیل و بدون نیاز به رفت و آمدهای اداری بصورت سیستماتیک در این بخش انجام پذیرد .
به‌روز رسانی نظام توزیع كار مهندسان شهرساز از فروردین سال آیندهامینی افزود: نظام مهندسی تهران درصدد است با اطلاع از تجارب استان ها، ضمن افزایش دانش و یادگیری سازمانی، با به‌کارگیری این تجارب، زمینه ارتقای بهره وری در این حوزه را فراهم آورد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ارجاع كار به مهندسان شهرساز استان تهران از عدم شفافیت ارجاع کار برخوردار است كه این بزرگترین ایراد این شیوه ی دستی و سنتی است. در حال حاضر بر آنیم تا این موضوع را برای همه مهندسان عضو، شفاف سازی کنیم.

امینی یکی دیگر از ایرادات شیوه ی ارجاع كار به صورت دستی را مشکلات مالیاتی ناشی از ان برای مهندسان ذی صلاح عنوان کرد گفت: در حالی که سازمان نظام مهندسی استان تهران می تواند با امضای تفاهم نامه ای با سازمان امور مالیاتی، همه اقدامات مالیاتی مهندسان را بر اساس گردش مالی و اتفاقات مندرج در سامانه انجام دهد، این اتفاق نمی افتد و مهندسان هر ساله مجبورند به صورت حضوری مراجعه و برای دریافت مفاصا حساب ، نامه ای مبنی بر میزان گردش مالی خود از سازمان دریافت کرده و آن را به سازمان مالیاتی تحویل دهند.

به گفته امینی اكنون ارجاع کار بر اساس منافع و روابط است و به صورتی نیست كه همه‌ مهندسان ذی صلاح عادلانه از آن بهره مند شوند.

وی یکی دیگر از دلایل وقوع مشکلات متعدد در نظام توزیع کار فعلی را سوء استفاده برخی دانست كه در نتیجه منافع عمومی از آن ضربه خورده است.

امینی گفت: مکانیزه شدن توزیع کارها، محاسبات مالی دقیق و زمان بر مربوطه، بررسی صلاحیت افراد در واگذاری کار، نظارت به تقاضاهای ارباب رجوع، بایگانی پرونده ها و کنترل صلاحیت قانونی مهندسین از اصلی ترین اهداف این اقدام است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این برنامه اعتماد سازی، عدالت محوری و مبارزه با فسادكاری است گفت: توزیع عادلانه فرصت های شغلی كه اصلی ترین هدف استفاده از سیستماتیك ارجاع كار است به خواست اعضا شهرساز در دستور كار قرار گرفته و در سال جدید اجرایی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar