۱۰:۰۹ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - 04 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۵۷
بانک مسکن به ترتیب به افراد ساکن در تهران، شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر و سایر شهرها مبلغ 80 میلیون تومان، 60 میلیون تومان و 40 میلیون تومان تسهیلات می پردازد این تسهیلات با شرط سپرده گذاری به اندازه نصف مبلغ درخواستی به مدت 12 ماه و با بازپرداخت دوازده ساله، سود این وام 9.5 معادل درصد است.
شرایط وام مسکن برای مجردها

براساس اعلام بانک مسکن افراد مجرد نیز می توانند از طرح صندوق پس انداز یکم استفاده کنند و وام مسکن با سود 9.5 درصد را دریافت کنند و این طرح تنها مربوط به خانه اولی های متاهل نیست.

مبلغ این وام برای افراد با توجه به جمعیت شهری که در آن ساکن هستند عبارتست است از 80 میلیون تومان برای تهرانی ها، 60 میلیون تومان برای شهرهای با جمعیت بالاتر از 200 هزارنفر و 40 میلیون تومان برای سایر شهرها که افراد می توانند دریافت کنند.

ساکنین تهران برای دریافت وام 80 میلیون تومانی باید مبلغ 40 میلیون تومان دربانک به مدت حداقل 12 ماه سپرده گذاری کنند، بازپرداخت وام مذکور دوازده ساله است بنابرین پس از دریافت وام 80 میلیون تومانی بازپرداخت آن طی دوازده سال و با اقساط 933 هزار تومانی انجام می شود.

برای دریافت وام 60 میلیون تومانی در شهرهای با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر مبلغ سپرده گذاری شده طی 12 ماه معادل 30 میلیون تومان است و اقساط ماهانه آن برای باز پرداخت 12 ساله برابر 699 هزار و 823 تومان است.

وام مسکن در شهرهایی با جمعیت پایین نیازمند سپرده گذاری به مبلغ 20 میلیون تومان در بازه زمانی حداقل 12 ماه است با بازپرداخت 12 ساله و در اقساط 466 هزار و 549تومانی است.

با توجه به وقوع رکود چندساله در بازار مسکن ایران اقدام همزمان بانک مسکن و بانک ملی برای پرداخت تسهیلات به نوعی ایجاد تحرک در این بازار محسوب می شود و پرداخت آن در سطوح جغرافیایی و ابعاد گسترده به نوعی سیاست رونق زایی در این بازار است که از این پس باید به انتظار آن باشیم.

شرایط وام مسکن برای مجردها

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar