۱۵:۰۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - 05 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۷۳
نژاد بهرام در جلسه بررسی برنامه توسعه محله هرندی عنوان کرد:
نژاد بهرام با اشاره به تلاش ها و اقدامات صورت گرفته از سوی حوزه مدیریت شهری و سایر نهادها همچون سپاه، بسیج، بهزیستی، سازمان های مردم نهاد و ... به منظور رفع آسیب های اجتماعی در محله هرندی، اظهار داشت: هیچ اقدام منفردی نمی تواند تأثیرگذار باشد و محله هرندی را از وضعیت کنونی نجات دهد.
به گزارش«صما» به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در جلسه ای که با هدف بررسی برنامه توسعه محله هرندی و با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و مدیران و مسئولان سایر نهادهای ذی نقش در موضوع برگزار شد، با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده در ارتباط با بررسی مسائل و مشکلات و برنامه های توسعه محله هرندی در حوزه مدیریت شهری، بر ضرورت مشارکت تمامی نهادها و ذی نفعان در تصمیم گیری های نهایی برای اجرای اقدامات توسعه ای در این محله تأکید کرد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه با اشاره به اهمیت توجه به تجربیات پیشین در اجرای برنامه های توسعه ای در محله هرندی، به تجربه محله خاک سفید اشاره کرد و گفت: تجربه خاک سفید نشان می دهد با جمع آوری تمام عناصر وابسته به حوزه آسیب های اجتماعی در این محله، اگر چه شاید امروز این محل را قابل سکونت تر از گذشته کرده باشد اما آسیب پذیری سایر محلات در سطح شهر تهران را افزایش داده است.

نژاد بهرام خاطرنشان کرد: شرایط و وضعیت کنونی محله هرندی یک شبه حادث نشده است، لذا نباید انتظار داشت که یک شبه نیز تغییر پیدا کند و تبدیل به قطب گردشگری و غیره شود. هر تصمیمی که برای توسعه این محله اتخاذ می شود باید واقع گرایانه باشد و در طول زمان اتفاق بیفتد.

نائب رئيس كميسيون شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر تهران با بیان این که آسیب های اجتماعی در محله هرندی از جمله مسئله اعتیاد تنها متعلق به شهر تهران نیست و تجربیات مشابه جهانی در این حوزه وجود دارد که همچنان لاینحل باقی مانده است، به تجربه ونکوور کانادا اشاره کرد و گفت: علیرغم رتبه بالای این کشور به لحاظ زیست پذیری، انتقال معتادین از حدود 10 سال پیش برای برگزاری المپیک زمستانی به منطقه ای خاص در ونکوور، این منطقه را تبدیل به حفره ای آسیب پذیر و خودگردان کرده است که نظارت اجتماعی و امنیتی را در این منطقه دشوار کرده است.

نژاد بهرام با بیان این که تلاش ها و اقداماتی از سوی سایر نهادها همچون سپاه، بسیج، بهزیستی، سازمان های مردم نهاد و ... در محله هرندی انجام شده است، اظهار داشت: ادامه این فعالیت ها به شکل مستقل، کمکی به رفع مسائل و آسیب های اجتماعی محله نخواهد کرد؛ هیچ اقدام منفردی نمی تواند تأثیرگذار باشد و محله هرندی را از وضعیت کنونی نجات دهد و ایجاد تغییر بدون پذیرش شرایط کنونی، استفاده از سایر تجربیات، توجه به طول زمان و مشارکت امکان پذیر نخواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar