۱۰:۴۱ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - 07 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۸۸
حناچی مطرح کرد:
شهردار تهران از افتتاح ۴۹۵ پروژه در مناطق ۲۲ گانه پایتخت و به ارزش ریالی ۶۶۳ میلیارد تومان خبر داد.

پیروز حناچی در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌‌‌برداری همزمان از ۴۹۵ پروژه عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و... در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه امروز هیات دولت بحثیدرخصوص حمل ونقل عمومی صورت گرفته یا خیر؟ گفت: امروز صحبتی درخصوص حمل و نقل عمومی نشد اما این از موضوعاتی است که دولت، شهرداری و شورای شهر آن را تعقیب می‌‌کند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف ما افزایش سفرهای درون‌‌شهری مترو از دو میلیون تا هفتمیلیون سفر نفر به صورت روزانه است که برای رسیدن به این هدف بایدتعدادواگن‌‌ها افزایش یافته و فاصله سرخط قطارها تا دو دقیقه کاهش یابد. همچنین خطوط باقی مانده نیز باید تکمیل شوند که این در دستورکار است.

شهردار تهران از بهبود ۲۰ درصدی وضعیت هوای تهران در سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بهبود وضعیت هوا دلایل مختلفی دارد. البته سازمان هواشناسی به تاثیر باد و باران در این وضعیت اشاره دارد اما قطعا دوربی‌‌های کنترل معاینه فنی در سطح شهر تهران نیز در بهبود هوا تاثیر دارد.

حناچی از افتتاح ۴۹۵ پروژه در مقیاس محلی و در محلات مختلف تهران خبر داد و تصریح کرد: ارزش ریالی این پروژه‌‌‌‌ها که امروز افتتاح شده‌‌اند، ۶۶۳ میلیارد تومان است. این پروژه‌‌ها شامل پارک‌‌های محلی، سرویس‌‌هاو خدمات محلی، مجتمع خدماتی و پارک‌‌های بزرگ مثل پارک هرندی است.

وی با بیان اینکه امروز دو دروازه را نیز افتتاح کردیم که شامل دروازه غار و دروازه حرم عبدالعظیم بود، خاطرنشان کرد: علاوه بر این افتتاح یک مجموعه بهاران را نیز در برنامه داشتیم.امروز سعی شده بود پروژه‌‌های تکراری افتتاح نشود.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که طرح ترافیک خبرنگاران برای سال آتی چه وضعیتی پیدا خواهد کرد؟ ابراز داشت: هنوز تا پایان سال وقت داریم تادر مورد طرح ترافیک خبرنگاران برای سال آینده تصمیم‌گیری کنیم.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar