۱۲:۳۲ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - 07 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۹۱
​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیشابور از نصب بیش از 1600 عدد علائم ایمنی راههای این شهرستان در سال 97 با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 280 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش«صما»به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی، مفیدی فر در تشریح حوزه فعالیتهای ایمن سازی جاده ای گفت: با توجه به اینکه حوزه راههای همسنگ شهرستان نیشابور پس از مشهد طولانی ترین طول راهها را بین شهرستانهای خراسان رضوی دارا می باشد این اداره واحد تأسیسات و ایمنی حریم راهها خود را مشتمل بر 3 دستگاه خودروی عملیاتی و 10 نفر راهدار به صورت 24 ساعته در حال آماده باش و فعال نگه داشته است.
مفیدی فر در خصوص برنامه های در حال انجام این اداره، گفت: اقدامات این اداره شامل تهیه و نصب بیش از 1000 عدد تابلو های اطلاعاتی، مسیر نما و هشدار دهنده و مرمت و بازسازی بیش از 600 تابلو ایمنی در بیش از 26 هزار کیلومتر راه همسنگ شهرستان نیشابور از ابتدای سال 97 تاکنون بوده است.
وی در توضیح اقدامات این اداره به حفاظهای ایمنی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال بیش از 2000 متر حفاظ جانبی راههای مواصلاتی تعمیر و مرمت شده است.
مفیدی فر ادامه داد: تهیه و نصب بیش از 200 متر مربع تابلوهای اطلاعاتی، چراغ چشمک زن و خورشیدی در نقاط حادثه خیز و تقاطع های فرعی به اصلی از سایر اقدامات ایمنی این اداره در سال جاری بوده است.
رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای نیشابور ضمن اشاره بر وظیفه راهداری در ایجاد تردد ایمن در راهها افزود: با عنایت به حجم تردد بالا در راههای مواصلاتی شهرستان و وضعیت مطلوب علائم و تجهیزات
جاده ای، اما همچنان نیاز به ارتقاء و رسیدگی بیشتر به تجهیزات ایمنی احساس می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar