۰۹:۳۸ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - 11 February 2019
کد خبر: ۵۲۰۹۶
معاون سازمان راهداری در گفت‌وگو با «صما»:
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: خسارت وارده بر اثر بارش های بهمن ماه امسال به زیرساخت های راه های استان در 508 مورد پل و ابنیه مبلغی بالغ بر 410 میلیارد و 375 میلیون ریال براورد شده است.
خسارت 410 میلیاردی سیل به زیرساخت‌ها در بهمن ماه امسال / خوزستان طلایه‌دار خسارت‌های بارانیحیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان با بیان مطلب فوق به «صما» گفت : بارش‌های اخیر در استان خوزستان باعث تخریب 870 کیلومتر از راه های استان شده است که برای اصلاح این خرابی ها اعتباری بالغ بر یک هزارو 244 میلیارد ریال براورد شده است.

مطاعی علل تخریب پل ها را سیل، بارش های فراوان اخیر، ورود رودخانه ها به برخی جاده ها و ریزش کوه و ... عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعمیرات اساسی و بهسازی در راههای مواصلاتی و پل های استان خوزستان انجام شده که با توجه به شدت بارش های اخیر تیم راهداری در تمام محور های استان مستقر هستند و به محض بروز مشکل اقدامات لازم را جهت بهبود منطقه انجام خواهند داد.

وی با توجه به آخرین وضعیت وقوع سیلاب و آبگرفتگی در معابر و محورهای استان، از باز بودن تمامی محورها خبر داد و گفت: به علت بارندگی‌های شدید و سیلاب و تخریب برخی ازجاده‌ها، بخشی از ابنیه فنی و کناره پل‌ در چند شهرستان‌ و روستا، راهداری های مستقر در شهرستان ها به خصوص مناطق شمال و شمال شرقی استان که برف گیر و از بارشهای بیشتری برخوردار است تمام تلاش خود را برای مسدود نشدن راه ها به کار گرفته اند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از آخرین اقدامات اخیر راهداری در سیل منطقه رفیع گفت و بیان کرد: بارش باران و رهاسازی آب از سد کرخه و افزایش دبی رودخانه و جاری شدن سیل در برخی از مناطق شهرستان های دشت آزادگان و هویزه به جاده های روستایی و فرعی خساراتی را وارد کرده است که پس از فروکش کردن آب در سطح جاده ها، اقدام به اصلاح محورهای این منطقه خواهیم کرد.

مطاعی ادامه داد: با شروع سیل در منطقه رفیع و برخی روستاهای آن منطقه، تیم های عملیاتی اداره راهداری، دستگاه ها و ماشین آلات سنگین راهسازی و تعداد 10 دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل شهروندان به شهرستان های اطراف مستقر شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar