۰۹:۵۴ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - 12 February 2019
کد خبر: ۵۲۱۰۱
عضو شورای مرکزی در گفت‌وگو با «صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه به نظر می رسد سازمان های نظام مهندسی در دوره هشتم از شرایط بهتری برخوردارند، تاکید کرد: رویکرد وزارت راه و سازمان های استانی باید بر این اساس باشد که در راستای اعتلای سازمان ها و ارتقای کیفیت ساخت و ساز و شفاف سازی عملکرد سازمان ها قدم بردارند.
مبانی قیمت‌گذاری خدمات مهندسی متناسب با وضعیت موجود تعریف شود/ اطلاع از مصوبات و کارکرد هیئت‎مدیره حق مهندسان استعلی طوماری در گفت و گو با «صما» با ابراز امیدواری از این موضوع اظهار داشت: جلساتی که در دوره جدید در سطح مسئولان وزارت راه برگزار شده، نشان می دهد که مسئولان وزارتخانه نیز عزم جدی دارند که در این حوزه همکاری و همراهی بیشتری با هم داشته باشیم.

وی با اشاره به تبعات غفلت از ارتقای کیفیت ساخت و ساز بیان کرد: درصورت بی توجهی به این مهم، مسئولان و تمامی مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی و درنهایت مردم و سازندگان متضرر می شوند و درنتیجه به دلیل هدررفت منابع ملی و ساختمان به عنوان کالای ملی متضرر می شویم.

لزوم تدوین نظام نامه عادلانه

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در عین حال درخصوص رویکردهای این سازمان در دوره هشتم گفت: با توجه به تغییراتی که در وزارت راه و شهرسازی اتفاق افتاده و رویکردهای جدیدی در وزارتخانه قابل انتظار است، ما ابتدا باید به دنبال تعامل و همکاری بیشتر با وزارت راه باشیم.

وی تاکید کرد: حقیقت آن است که در دوره قبل به دلیل شرایطی که سازمان های نظام مهندسی با وزارتخانه ها داشتند، چندان موفق نشدیم که بسیاری از اهداف و مسائل را عملیاتی کنیم.

این مسئول با بیان اینکه پرداختن به این مسائل در وهله اول در برنامه کاری ما قرار دارد، ادامه داد: در وهله دوم همان برنامه هایی را که در دوره هفتم در سازمان در دستور کار خود قرار داده بودیم، با جدیت بیشتری دنبال می کنیم.

وی با اعلام اینکه در دوره گذشته، مواردی از مبانی قیمت گذاری خدمات مهندسی را پیگیری کردیم و وزارت راه نیز به دنبال این امر بود، افزود: در دوره کنونی به طور جدی این موضوع را پیگیری می کنیم تا متناسب با شرایط موجود در جامعه، این مبانی تعریف شود.

طوماری افزود: در وهله دوم در سطح وزارت راه و شهرسازی و در سطح کل کشور درخصوص ظرفیت مهندسان با توجه به رکود کاری حاکم بر کشور و افزایش تعداد مهندسان، پیگیری می کنیم که نظام نامه جدیدی تدوین شود که این نظام نامه عادلانه و متناسب با وضعیت موجود باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه در دوره هفتم عملکرد و مصوبات هیئت مدیره و مدیران این سازمان و همچنین تمامی آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی از طرف نهادهای مختلف، در سایت سازمان قرار داده می شد، گفت: در دوره هشتم نیز این اقدام را به نحو بهتر، شفافتر و سریعتری دنبال می کنیم. چرا که اعضای سازمان حق دارند مطلع شوند که چه ابلاغیه ها و دستورالعمل هایی به سازمان وارد می شود و اعضای هیئت مدیره چه کارکردهایی دارند.

بهینه سازی عملکرد مجریان

طوماری همچنین با اشاره به ضرورت آموزش تخصصی مهندسان بیان کرد: بناداریم که درخصوص آموزش مهندسان و ارتقای دانش آنها بیشتر فعالیت کنیم.

وی تاکید کرد: شاید مهمترین برنامه ای که می توان به آن اشاره کرد، پیدا کردن راهکاری برای بهینه کردن عملکرد مجریان است تا بتوانیم ساختمان ها را به طور واقعی به دست مهندسان بسپاریم.

طوماری خاطرنشان کرد: این مهم در صدر اولویت ها و برنامه های هیئت مدیره قرار خواهد داشت و درخصوص سایر مسایل نیز امیدواریم که بتوانیم بهتر از گذشته در خدمت اعضای سازمان باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
0
0
آخه چطوريه با اين تورم لجام گسيخنه سال97 شوراي مركزي و وزارتخانه هيچ افزايش تعرفه اي براي مهندسين در نظر نگرفته است . يكي بداد مهندسان برسد مگه ما شهروند اين كشور نيستيم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
0
0
خبر فوری

در مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی قم، سوبسیدحق بیمه تامین اجتماعی ،اعضایی که پروانه اشتغال دارند،تصویب شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
0
0
این را باید شورای مرکزی جواب دهد که سالانه 15 میلیارد از جیب مهندسان بودجه می‌گیرند
اجلاسهای لاکچری می‌گیرند،
حقوقهای نجومی دریافت می‌کنند،
ولی هیچ حمایتی از مهندسان نمی‌کنند.


متاسفانه عَلَم حمایت از مهندسین رو کسانی دست گرفتند که غرق در اشرافی گری شدند و هیچ درکی از دستمزد کم مهندسان و فقر آنها ندارند!
ریس شورا چرا از کوپن نمایندگی خودش برای بازگشت به ریاست شورا خرج می‌کند، ولی برای تعرفه مهندسان هیچ تلاشی ندارد!
آیا معیشت و زندگی مهندسین برای شورای مرکزی بی اهمیت است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
0
0
تعرفه نظام پزشکی در سال ۹۸ حدود ۸۰ درصد افزایش یافته یعنی ویزیت پزشک عمومی از ۱۵۰۰۰ تومن در سال ۹۷ به ۲۷۰۰۰ تومن در سال ۹۸ افزایش یافته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
0
0
الان حداقل حقوق یک کارگر ۱.۵ میلیون تومان است پس مهندسان ناظر باید حداقل سالی ۱۸ میلیون تومن درآمد داشته باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
0
0
انحصار در پزشکی و وکالت چگونه منجر به برخورد متکبرانه با ارباب رجوع، دریافت حق‌الزحمه‌های گزاف و زیر میزی شده است؟
وکیل و پزشک کارکرد اصلی خود در جامعه را از دست داده‌اند

متاسفانه حوزه پزشکی و وکالت در ایران به شدت انحصاری شده‌ و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در این اقشار به صورت معناداری کاهش پیدا کرده‌است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar