۱۱:۱۱ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - 12 February 2019
کد خبر: ۵۲۱۰۶
معاون امور دریایی خبر داد:
صما_بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی ۲۸بهمن برگزار می‌شود
برگزاری بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان های دریاییبه گزارش «صما» هادی حق شناس؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در خصوص موضوعات دو پنل تخصصی در بیست و ششمین همایش ارگان های دریایی در تهران ، گفت: با توجه شعار همایش امسال ، دو پنل « آموزش ، اشتغال و حقوق دریانوردان» و « الزامات کشتیرانی بهتر ، فرصت ها و موانع پیش رو » ارائه می شود.

به گفته وی، در پنل آموزش ، اشتغال و حقوق دریانوردان ، " در باره ارتقای سیستم آموزش دریانوردی و رفع موانع کارورزی دانشجویان" ؛ " اشتغال دریانوردان ایرانی و خارجی روی کشتی های تحت مالکیت ایرانی" و " حقوق و منافع دریانوردان" تبادل نظر خواهد شد.

عضوهیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در پنل الزامات کشتیرانی بهتر ، فرصت ها و موانع پیش رو، به موضاعاتی چون " تامین ایمنی دریانوردی" ؛ " تامین امنیت دریانوردی" ؛ "حفظ محیط زیست دریایی" و "توسعه ناوگان دریایی با اتکا به توان داخلی" پرداخته می شود.

وی همچنین با اشاره به رشد دریانوردی کشور بعد از انقلاب اسلامی گفت: پیش از انقلاب تنها ۲۳ تن تخلیه و بارگیری از بنادر ایران انجام می‌شد، اما هم‌اکنون این میزان به بیش از ۲۳۰ میلیون تن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب بنادر ایران تنها به ۳ کنوانسیون ملحق بودند، ولی امروز در حوزه کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های دریایی توانسته‌ایم موفقیت‌های بسیاری کسب کنیم و به ۳۳ کنوانسیون دریایی ملحق شویم.

وی تأکید کرد: پیش از انقلاب ایران عضو شورای IMO نبود، اما هم‌اکنون ایران توانسته است بالاترین مقام را در سطح مجامع دریایی کسب کند.

شایان ذکر است بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور با شعار « کشتیرانی بهتر برای توسعه پایدار دریایی » ۲۸ بهمن ماه جاری به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی در کتابخانه ملی برگزار می شود

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar