۱۲:۱۱ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 February 2019
کد خبر: ۵۲۱۴۰
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام این مطلب که اقدامات پیشگیرانه برای توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری است گفت: دولت حامی و پشتیبان شهرداری و مدیران شهری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری است.

محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری در جلسه بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی در محل استانداری قم برگزار شد با تاکید بر این مطلب که اقدامات پیشگیرانه به منظور عدم توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی و نابسامان شهری جزو اولویت‌های آن شرکت است گفت: اصلاح و تکمیل رویکرد بازآفرینی شهری در دستور کار ما قرار دارد.

پژمان با اشاره به این مطلب که در حوزه نوسازی و احیای بافت‌های فرسوده عمدتا به بخش‌های نرم کار توجه شده است، افزود: به دلیل آنکه موضوع عملیات زیرساختی در بناها و تعریض در دستور کار نبوده تنها اقداماتی که در حوزه بازآفرینی شهری انجام شده مرتبط با زندگی ساکنان و ساماندهی‌های جزییبوده است، همچنین در سایر نقاط کمبود سرانه‌ها را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه برای بازآفرینی شهری در قم نیازمند حضور مردم هستیم، افزود: خود مردم باید در این زمینه به صحنه بیایند و باید دانست که بازآفرینی شهری بدون مشارکت مردم ممکن نیست.

پژمان سیاست دولت در حوزه بازآفرینی شهری را تفویض کارها به شهرداری‌ها دانست و اظهار کرد: باید بازآفرینی شهری در قم براساس یک طرح جامع و با همکاری دستگاه‌های مختلف و مردم صورت بگیرد همچنین با تلاش‌هایی که انجام شده قرار است تااراضی ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان در اختیار افراد ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی قرار بگیرد که اگرمحدودیت‌ها در این زمینه برداشته شود ساکنان این سکونت‌گاه‌ها با استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی و وام‌های ارزان قیمت صاحب منزل می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شیوه استفاده از اراضی ۴۸ هکتاری در منطقه پردیسان مشخص نیست، ادامه داد: برای استفاده از این اراضی وزارت راه وشهرسازی تسریع دارد و ما تلاش می‌کنیم تا طبق اجازه‌ای که وزیر راه و شهرسازی به ما داده است طبق اولویت‌ها و برنامه‌های مدونرونق اقتصادی را در آن‌ها اجرایی کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar