۰۹:۱۵ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 February 2019
کد خبر: ۵۲۱۵۱
یک کارشناس صنعت ریلی در گفت‌وگو با«صما»:
یک کارشناس صنعت ریلی با انتقاد از میزان بودجه تخصیص یافته برای پروژه های ریلی گفت: درحالی‌که دولت در لایحه بودجه سال آتی، معادل ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه ریلی تعریف کرده؛ اما در عمل، تنها ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث این ۳۰ محور ریلی منابع مالی در نظر گرفته‌شده است.
دو پیشنهاد برای جبران کسری بودجه در پروژه‌های ریلی/ راهکار تضمین مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌ها

میثم لاجوردی در گفت‌وگو با«صما» با بیان مطلب فوق افزود: حل این مشکل دو راهکار دارد، نخست آنکه مقدمات لازم جهت واگذاری پروژه‌هایی با توجیه مالی، از سوی این وزارتخانه به بخش غیردولتی فراهم شود و دوم اینکه، پروژه‌های غیراقتصادی و دارای تنها جنبه‌های اجتماعی را، جهت تخصیص منابع محدود دولتی در اولویت قرار دهد.

وی درباره جزئیات این دو راهکاری پیشنهادی اظهار داشت: در میان ۳۰ محور ریلی در دست‌ساخت، پروژه‌های راهبردی وجود دارد که علاوه بر منافع غیرمالی، توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی دارد که محورهای دارای کاربرد حمل بار ترانزیتی، ازجمله آن است.

به گفته لاجوردی، در این مدل مشارکت بین دولت و بخش غیردولتی، قرارداد بر اساس روش BOT بسته خواهد شد.

این کارشناس بابیان اینکه می‌توان با مدل قرار دادن یک محور و چند محاسبه ساده، نسبت به امکان‌سنجی آن قضاوت کرد، درباره بررسی مدل مشارکت بخش خصوصی در احداث راه‌آهن چابهار ـ سرخس نیز تصریح کرد: هزینه لازم برای ساخت این محور حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان (معادل ۱.۵ میلیارد دلار) برآورد می‌شود و از سوی دیگر، تعرفه حق دسترسی حمل بار ترانزیتی برای این محور، حدود ۵۰ فرانک (معادل تعرفه کنونی حمل بار از بندرعباس به سرخس) به ازای هر تن برآورد شده است .

او ادامه داد: با یک حساب سرانگشتی، اگر زمان ساخت پروژه را ۴ سال، مدت بهره‌برداری توسط سرمایه‌گذار۲۰ سال، بار مبنای ترانزیت برای سال اول بهره‌برداری را ۴ میلیون تن و با رشد سالانه ۵ درصد، در نظر بگیریم، نرخ بازده داخلی (IRR) برای این پروژه بیش از ۲۰ درصد ارز هزینه شده، خواهد شد.

لاجوردی تأکید کرد: بنابراین فرض، برآورد ۴ میلیون تن بار ترانزیتی برای عبور از محور ریلی چابهار ـ سرخس غیرواقعی نیست؛ هرچند که می‌تواند ریسک‌هایی برای سرمایه‌گذار که در این مدل مشارکت وظیفه بهره‌برداری را نیز برعهده دارد، متصور شد. از همین رو جهت کاهش ریسک سرمایه‌گذار و جذاب شدن شرایط مشارکت بخش خصوصی با بخش دولتی در احداث این پروژه، دولت می‌تواند با تضمین خرید بخشی از بار شرایط لازم برای ورود بخش غیردولتی به این پروژه را فراهم کند.

این کارشناس صنعت حمل‌ونقل ریلی ادامه داد: شرکت راه‌آهن به‌عنوان نماینده دولت بارها اعلام کرده که حاضر است از طریق تأمین ضمانت بانک مرکزی، اصل پول و سود حاصل از تامین مالی خارجی‌ها در احداث زیرساخت‌های ریلی را تضمین کند؛ بنابراین این شرکت می‌تواند با تضمین خرید بخشی از بار محور مذکور، در ریسک پروژه دوران بهره‌برداری نیز سهیم شود.

برچسب ها ریل ، راه اهن ، حمل و نقل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar