۱۱:۴۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 23 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۰۹
شهردار منطقه 17 کاندیدای چهره سال 97 خبر داد:
شهردار منطقه 17 گفت: منطقه 17 با توجه به مساحت و گستردگی، ظرفیت و پتانسیل خوبی برای ارائه خدمات به شهروندان دارد و بر همین اساس ما برنامه‌ 4 ساله‌ای را با توجه به افق 1400 پیش‌بینی کرده‌ایم که این برنامه از سال 96، اجرا شده است.

برنامه چهارساله توسعه‌ای برای منطقه 17به گزارش «صما» به نقل از «دبیرخانه دائمی چهره سال» امیر محسنی، کاندیدای چهره سال 97 بابیان مطلب فوق گفت: این منطقه، 822 هکتار است که 240 هکتار آن بافت فرسوده است و در واقع 29 درصد از منطقه 17، بافت فرسوده است که در همین زمینه نیز تمهیداتی برای نوسازی بافت فرسوده و اجرای طرح‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه 17 با اشاره به کمبود سرانه‌های عمومی در این منطقه گفت: جدای از این موضوع، بیشترین نرخ، نرخ فقر خانواده‌ها و‌ آسیب‌های اجتماعی در منطقه 17 است که باید به این موضوع نیز ریزدانه‌ها و بافت‌های فرسوده را نیز اضافه کنیم. امیدواریم با برنامه‌ریزی صورت گرفته بتوان طی 4 سال آینده رشد فزاینده‌ای را در این منطقه داشته باشیم.

حسینی به تراکم جمعیتی در این منطقه اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز باید مورد توجه قرار بگیرد ضمن اینکه منطقه 17 در بافت فرسوده رتبه 4 را به خود اختصاص داده است و منطقه 17 در شاخص رفاه در رتبه 22 و در موضوع فقر در رتبه 15 قرار دارد.

وی با اشاره به اولویت‌های در نظر گرفته شده در منطقه 17 گفت: تمرکز بر نگهداشت شهر، فعال شدن منابع درآمدی و همچنین تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام از اولویت‌هایی است که در برنامه 4 ساله شهرداری منطقه 17 مورد توجه قرار دارد که به این اولویت‌ها باید نوسازی بافت فرسوده و همچنین مشارکت شهروندان نیز اضافه شود.

محسنی با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه 17، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده رنکینگ جرم‌خیزی در این منطقه کاهش پیدا کرده است و طبق آمار نیروی انتظامی جرم‌خیزی منطقه 17 در 11 پهنه جرم‌خیزی تهران رتبه 10 را به خود اختصاص داده است و منطقه 17 از کم‌جرم‌ترین مناطق تهران محسوب می‌شود.

شهردار منطقه 17، ادامه داد: از اهداف برنامه 4 ساله منطقه می‌توان به توسعه مراکز فرهنگی،‌ تفریحی و راهی اشاره کرد به طوریکه ما هم اکنون 20 مرکز فرهنگی تفریحی در منطقه داریم که باید تا سال 1400 تعداد این مراکز به 40 مرکز برسد که قطعا این اتفاق شدنی است.

وی بافت فرسوده را یکی دیگر از دغدغه‌های مهم در منطقه عنوان کرد و گفت: در این زمینه جلسات متعددی با شهروندان و اعضای شورایاری برگزار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم طی 10 سال آینده به رشدی که در 20 سال گذشته داشته‌ایم برسیم.

محسنی همچنین به فرآیند صدور پروانه اشاره کرد و گفت: طی آمار صدور پروانه ساختمانی برای 80 واحد 7 روزه صادر شد و میانگین صدور پروانه در منطقه 17، 28 روزه است.

شهردار منطقه 17 در ادامه با اشاره به تمهیدات منطقه 17 برای احداث پارکینگ گفت: در این زمینه نیز احداث پارکینگ با همکاری شهروندان انجام شده است و در واقع سند 500 پارکینگ برای شهروندان صادر شده است که رقم ساخت هر پارکینگ 38 میلیون تومان است.

محسنی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های منطقه 17 با عنوان منطقه‌ای با مساحت کم و تراکم جمعیتی بالا از تردد بسیار خودروهاست که برخی از آنها به عنوان تردد و سفرهای بین‌ شهری، شهروندان برای دسترسی به بازارهای تجاری سطح منطقه تعلق دارد و احداث جایگاه‌های سوخت کوچک مقیاس در محلات سطح منطقه، یکی از اقداماتی است که برای این مشکل طراحی و اجرا شده است و با توجه به ضوابط و استانداردهای مورد نیاز از قبیل استانداردهای ایمنی و آتش‌نشانی، محیط زیست، دکل‌ها، پست‌ها و خطوط فشار قوی برق و پله‌های زیرگذر و روگذر و حریم خطوط راه‌آهن مقرر شده است که 4 جایگاه احداث شود و در حال حاضر کلنگ احداث یک جایگاه واقع در خیابان مسجد آغاز شده است.

شهردار منطقه 17 گفت: پروژه‌های مجموعه آبی دارالشهدا، پروژه مجموعه شهربازی دارالشهدا، کمپ‌های ورزشی زمین تهران، بوستان‌های نوجوان و بهاران و همچنین پروژه رفاهی - تجاری دارالشهدا از دیگر برنامه‌هایی است که در منطقه 17 قرار دارد.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر در پنج گروه سازمان‌های نظام‌مهندسی، شهرداران، شهرداران 22 گانه تهران و پروژه‌های شاخص بازآفرینی شهری ایران و بخش خصوصی برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar