۱۳:۴۵ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۲۶
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
وزیرراه و شهرسازی گفت: مهم‌ترین وظیفه ما در حوزه مسکن تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضای آن است و بنابراین وزارت راه و شهرسازی تسهیل گری را در تولید مسکن در دستور کار خود قرار داده است تا شاهد صاحب‌خانه شدن اقشار مختلف جامعه به‌خصوص در حوزه بافت‌های فرسوده شهری باشیم.
سال 98 به دنبال رونق مسکن خواهیم بود/ برخی شهرها از درون افسرده شدندبه گزارش «صما» محمد اسلامی در دومین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) که امروز 5 اسفند ماه هم‌زمان با روز مهندس برگزار شد،گفت: متأسفانه برخی از شهرهای کشور از درون دچار پوسیدگی شده‌اند و باید به استناد برنامه ششم توسعه بتوانیم هرسال 270 محله را نوسازی کنیم تا کیفیت زندگی شهروندان در این محلات ارتقا یابد.

وی بابیان اینکه احداث واحدهای مسکونی و تحرک در ساخت‌وساز در بافت‌های ناکارآمد شهری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت شهرسازی است، اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری سازمان برنامه‌وبودجه نخستین قسط ساخت 100 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری واریز شد تا این برنامه با سرعت بیشتری دنبال شود.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: رونق ساخت‌وساز در سال 98 و 97 یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ماست و وزارت راه و شهرسازی انتظار دارد با استفاده از ظرفیت‌های مهندسی کشور بتواند حوزه ساخت‌وساز را رونق دهد.

اسلامی با تبریک فرارسیدن روز مهندس، خاطرنشان کرد: تأمین سلامت، ایمنی و محیط‌زیست در حوزه‌های کارگاهی یکی از الزامات ما در بخش‌های ساخت‌وساز است و باید تمام مسائل فنی و خود را بر اساس این فرآیند برنامه‌ریزی کنیم.

اسلامی تأکید کرد: فرآیند «HSE» باید هم در طراحی و هم در اجرای ساختمان موردتوجه قرار گیرد؛ ما نباید از شیوه‌های منسوخ در کارگاه‌های ساختمانی ازجمله از داربست‌ها استفاده کنیم بلکه باید برای کاهش هزینه‌ها و سوانح کارگاهی از تکنولوژی‌های جدید بهره‌مند شویم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ محیط‌زیست در حوزه‌های شهرسازی و کارگاهی تأکید کرد: رعایت مسائل زیست‌محیطی یکی از الزام‌های قانونی است و باید در حوزه ساخت‌وساز و انجام پروژه‌های عمرانی از هرگونه رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar