۱۴:۱۳ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۲۷
رجبی مطرح کرد:
رئیس شورای مرکزی نظام‌مهندسی ساختمان کشور،گفت: عمده ساخت‌وساز ما منتهی به جیب و وام است، درحالی‌که ظرفیت مهندسان برای ساخت‌وساز زیاد است بنابراین ما باید در نظام‌مهندسی صندوق مشترک را فعال کنیم و مهندسان امکاناتشان را به منظور رونق ساخت و ساز تجمیع کنند.

صندوق مشترک در نظام‌مهندسی فعال شود/ تنها ۶ درصد از مهندسان در ساخت‌وساز فعال‌اندبه گزارش «صما» فرج‌الله رجبی در دومین جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیستHSE که امروز 5 اسفند ماه هم‌زمان با روز مهندس برگزار شد،گفت: HSE برای ما یک عبرت است، از این‌ رو امروز باید به‌صورت جدی به آن پرداخته شود تا به‌عنوان یک فرهنگ و شاخص توسعه دنبال شود.

رجبی بابیان اینکه کمتر از 470 هزار میلیارد تومان درآمد دولت در بودجه 98 است، گفت: اگر 20 درصد حقوق کارکنان دولت اضافه شود یعنی 310 هزار میلیارد تومان صرف این بخش شد، بنابراین خیلی منابع گسترده نیست. در همین بودجه 98 به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده‌شده به ارزش 1500 میلیارد تومان زمین برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر بفروشد و 3 هزار میلیارد تومان نیز منبع دیگری برای اجرا برنامه‌های این وزارتخانه صرف شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 و 96 نسبت به 15 سال گذشته کمترین مسکن ساخته‌شده است، گفت: ما باید اقدام ملی انجام دهیم که مشکلات بازار سکه و خودرو ...برچیده شود.

رجبی بابیان اینکه حال زمان شکوفایی مهندسان است گفت: حدود دو سال است بنده تلاش می‌کنم مسئولان را متوجه کنم که زمان کنونی زمان ساخت مسکن است.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور گفت: تنها جایی که می‌تواند آمار قابل قبولی برای اشتغال ارائه دهد رونق ساخت‌وساز است. ما در طی سال‌های ۹۴ تا ۹۶ حدود ۴۰۰ هزار ملک ساخته‌ایم این در حالی حدود دو میلیون کمبود مسکن داریم.

این نماینده مجلس گفت: عمده ساخت‌وساز ما منتهی به جیب و وام است، درحالی‌که ظرفیت مهندسان برای ساخت‌وساز زیاد است بنابراین ما باید در نظام‌مهندسی صندوق مشترک را فعال کنیم و مهندسان امکاناتشان را با هم به منظور رونق ساخت و ساز تجمیع کنند.

رجبی گفت: نباید چشم‌داشتی به بودجه دولتی داشته باشیم؛ و مهندسان باید بازوی کمکی ساخت‌وساز و دولت باشند چراکه اولین سود افزایش ساخت‌وساز به جیب مهندسان می‌رود درحالی که اکنون فقط ۶ درصد مهندسان در عرصه ساخت‌وساز فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar