۱۶:۴۸ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - 27 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۸۱
شهردار همدان عنوان کرد:
شهردار همدان بابیان اینکه بیش از 180 پروژه عمرانی در حال اجرا است. گفت: اگرچه مسائل و مشکلات اقتصادی در کار اجرایی تأثیر می‌گذارد اما سعی کردیم گرانی‌ها در کار اجرایی اثر نگذارد.

به گزارش «دبیرخانه جشنواره چهره سال 97» به نقل از سایت شهرداری همدان عباس صوفی گفت: بیش از 180 پروژه عمرانی و فعال تمام‌شده و یا در حال اتمام و انجام در حوزه‌های مختلف شهر در دست اجرا است.

چشم‌انداز فعالیت شهرداری همدان برای سال آینده

شهردار همدان با تأکید بر اینکه سال آینده سال پرکاری خواهد بود، عنوان کرد: سال جاری 200 ریز پروژه اجرا شد و سال آینده با 805 میلیارد تومان بودجه، 400 ریز پروژه تعریف‌شده است که در تمام نقاط شهر به‌صورت متوازن اجرا می‌شود.

صوفی به اجرای پروژه پارک یک‌صد هکتاری ولایت اشاره کرد و بابیان اینکه در نقاط مختلف شهر پروژه‌های مختلفی در نظر گرفته‌شده است، گفت: اجرای پروژه پارک 250 هکتاری را نیز شروع کردیم.

شهردار همدان با اعلام اینکه اقدامات شهری در رشد اقتصادی شهر تأثیر می‌گذارد، بیان کرد: اجرای آسفالت پلیمری و تثبیت بستر در سال آینده صورت می‌گیرد.

صوفی عنوان کرد: بازیافت آسفالت یکی از اقدامات موفقیت‌‌آمیز در شهر همدان است.

وی بابیان اینکه 90 درصد از درآمد شهر همدان از مطالبات مردمی است اظهار داشت: همگان باید از مسئولان و نمایندگان مردم بخواهیم و مزایا و بودجه‌های کشوری را مطالبه کنیم و این اراده جمعی می‌خواهد.

صوفی ادامه داد: همدان از بودجه کلان‌شهری سهم دارد اما تاکنون بهره‌ای از آن نبرده است چراکه ملاک تقسیم بودجه کلان‌شهرها جمعیت یک‌میلیون‌نفری است و مسئولان و نمایندگان باید این تناقض را از بین ببرند.

وی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از منابع دولتی و توان استاندار و نمایندگان منابع را جذب کنیم و وقتی‌که کلان‌شهر شدن همدان قطعی شده است باید به دنبال بودجه از تهران باشیم.

صوفی خاطرنشان کرد: مدیریت پسماند و طرح لند فیلد و شیرابه زباله نیز در دست اقدام است که این کار برای نخستین بار در راستای سلامت شهروندان انجام‌گرفته است.

وی بابیان اینکه 40 سال است درزمینهٔ دفع بهداشتی و پسماند زباله اقدامات جدی انجام‌نشده بود یادآور شد: طرح سایت دفع زباله همدان با بودجه بالای 100 میلیارد ریال در حال انجام است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

صوفی بیان کرد: با اجرای طرح مشاوره‌ای جمع‌آوری آب‌های سطحی که برای نخستین بار در استان انجام‌شده است هم‌اکنون این طرح از بلوار 9 دی تا باغ بهشت با 150 میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است.

وی درباره جابجایی و یا قطع درختان در شهر نیز خاطرنشان کرد: شهرداری و مدیریت شهری وظیفه رفع مسائل و مشکلات کل شهر را دارد و همان اندازه که وظیفه توسعه فضای سبز بر عهده شهرداری است روان‌سازی ترافیک، جمع‌آوری زباله و چندین خدمت دیگر نیز بر عهده این ارگان است.

صوفی خاطرنشان کرد: وقتی‌که بحث روان‌سازی ترافیک در دستور کار قرار می‌گیرد شهردار موظف به انجام اقداماتی است و در همین راستا نیز شهرداری همدان برای روان‌سازی ترافیک در بلوار آیت‌الله نجفی بر اساس طرح مشاور و طرح شورای ترافیک استان مصوب شده باید دوربرگردان استانداردی در این مسیر نیز احداث می‌شد.

وی تأکید کرد: برای این کار مجبور به جابجایی درختان بودیم که تعدادی درخت جابجا شد و تعدادی درخت نیز ناگزیر قطع شد اما توسعه فضاهای شهری باقوت انجام می‌شود که امسال 40 هزار درخت کاشته شده است.

شهردار همدان افزود: اگر برای مباحث ترافیکی مجبور به قطع درختی شویم سعی در جابجایی درختان داریم اما بعضی‌اوقات مجبور به قطع درخت هستیم که بلافاصله درخت جایگزین کاشته می‌شود.

صوفی ادامه داد: امسال توسعه فضای سبز در اولویت قرار دارد که در این راستا پارک 100 هکتاری ولایت آغازشده و سال آینده پارک 250 هکتاری اکباتان شروع می‌شود و چندین پارک ازجمله پارک گل‌ها در پردیس، آیینه روشن در حصار و پارک هفت هکتاری در بلوار امام در راستای توسعه فضای سبز در دست احداث است.

شهردار همدان اظهار داشت: سرانه فضای سبز در این شهر تا پیش‌ازاین 9 متر بوده که با احداث این فضاها به بالای 17 مترمی رسد.

شهردار همدان با تأکید بر اتمام طرح تقاطع غیر هم‌سطح سردار شهید همدانی تا شهریور 98 گفت: پیمانکار باید با انجام اقدامات لازم در کمترین زمان، این طرح مهم و اثرگذار را تا موعد مقرر به اتمام برساند.

صوفی اجرای این طرح مهم را یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری برشمرد و اظهار داشت: به دلیل مشکلات اقتصادی که از ابتدای امسال به کشور تحمیل شد باوجود برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اجرای طرح‌های عمرانی در شهر همدان با کُندی مواجه شد که در این خصوص پیمانکار موظف است درروند اجرای طرح تغییرات اساسی انجام دهد تا انتظارات و رضایت شهروندان حاصل شود.

صوفی درباره اجرای پیاده ‌راه‌ها در همدان نیز گفت: اجرای این طرح‌ها در راستای طرح توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های جذب توریست است.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar