۱۰:۰۶ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - 28 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۸۵
شهردار کرمان عنوان کرد:
شهردار کرمان گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و توجه به مدیریت هماهنگ شهری، توجه جدی به فعالیت فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهر به‌عنوان روح شهر رویکرد شهرداری در روزهای آتی خواهد بود.

به گزارش «دبیرخانه جشنواره چهره سال 97» به نقل سایت شهرداری کرمان سید مهران عالم‌زاده گفت:در سال جاری به‌جای تعریف پروژه‌های جدید، راهبرد تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با تمرکزِ منابع انسانی و مالی در تک‌تک پروژه‌ها انتخاب شد و باکار جهادی، دو پروژۀ بزرگ باغ ملی و شهید بهشتی (سیدی) به بهره‌برداری رسید و دو گره‌بسته از معابر حیاتی کرمان، باز شد.

بازنگری طرح جامع شهر کرمان، با رویکرد جدید کلید خورده‌است

وی گفت:این روند، در سال آتی نیز ادامه یافت که پروژه‌های زیرگذر آزادی و تقاطع شهید الله دادی (ابوذر)، پیش از آغاز سال نو به بهره‌برداری خواهد رسید.

عالم زاده گفت: توجه به محورهای گردشگری، تاریخی، معماری و سیما و منظر شهری، توجه جدی به تاب‌آوری شهر و بناهای قدیمی در برابر حوادث، توجه جدی به بانوان، جوانان و ایجاد کانال‌های ارتباطی و طرح پویش مردمی و توجه جدی به سرمایه‌گذاران و ارتباط مستمر با اصحاب رسانه، شفافیت اداری، رفتن به سمت تصدی‌گری، تکریم ارباب‌رجوع ازجمله برنامه‌های شهرداری کرمان است.

عالم زاده گفت: شهرداری کرمان در سال گذشته، با مکانیزه کردن حوزه‌های مالی و شهرسازی خود، با به‌روزترین نرم‌افزارهای مالی و شهرسازی کشور، گام‌های اساسی در جهت ارائۀ خدمات به شکل مجازی برداشت که این موضوع ضمن افزایش سرعت ارائۀ خدمات به شهروندان، سطح بالاتری از امنیت و سلامت اداری و فنی را در شهرداری کرمان به دنبال خواهد داشت.

عالم زاده افزود: بازنگری طرح جامع شهر کرمان، با رویکرد جدید کلید خورد که ان‌شاءالله برای نخستین بار مساحت شهر کرمان نه‌تنها افزایش پیدا نمی‌کند؛ بلکه بخش‌هایی که به نادرستی در محدودۀ شهر کرمان قرارگرفته، از این محدوده خارج خواهد شد.

وی گفت: نوسازی ناوگان خودروهای سبک شهرداری با خریداری 31 دستگاه آغاز شد و پروژۀ نوسازی و به‌روزرسانی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهرداری کرمان با خرید 8 دستگاه اتوبوس جدید و نوسازی 23 دستگاه اتوبوسی که در پارکینگ سازمان اتوبوس‌رانی بلااستفاده بودند، شروع شد. گلخانۀ شهرداری نیز کار خود را باکیفیت و کمیت مضاعف آغاز کرد و سایت تولید گل ‌و گیاه شهرداری کرمان با شکل و شمایل جدید راه‌اندازی شد. روند ساختمان جدید شهرداری کرمان و فضاهای پیرامونی و ساخت تله‌کابین در ارتفاعات صاحب‌الزمان (عج‌الله‌فرجه) شتاب گرفت که هردوی این پروژه‌ها پیش از شروع سال 98 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت:هم‌چنین در چند ماه آینده، نخستین پروژۀ تعریف‌شده در دورۀ جدید شهرداری کرمان، یعنی پارک بزرگ گردشگری، کلید خواهد خورد.

عالم زاده همچنین افزود: شهرداری کرمان در یک سال گذشته، شفاف‌تر از همیشه، بودجه، قراردادهای متوسط و کلان و طرح تفصیلی خود را در معرض دید و تحلیل همگان قرارداد که این روند در سال دوم نیز ادامه خواهد یافت تا آن‌جاکه دیوار بی‌اعتمادی میان مردم و شهرداری کرمان به‌کلی فروبریزد.

شهرداری کرمان اضافه کرد: شهرداری کرمان در یک سال گذشته، نظام جدیدی از مدیریت محله محور را طرح‌ریزی کرد و در سال دوم، شوراهای اجتماعی محله پس از ماه‌ها کارِ کارشناسی و دقیق، شکل‌گرفته که شاهد یک تحرک جدی در جلب و جذب مشارکت‌های مردمی در ادارۀ محله‌ها خواهیم بود. هم‌چنین در یک سال گذشته، مجموعۀ بازرسیِ شهرداری کرمان فعال شد و در سال دوم، نظام جدید بازرسی در شهرداری کرمان تکمیل خواهد شد.

وی درنهایت گفت: سال دوم از دورۀ جدید مدیریت شهری نیز، به‌مراتب سالی پربارتر خواهد بود اگر همۀ همشهریان گرامی به سهم خود، خواهران و برادران خود در مجموعۀ بزرگ شهرداری کرمان را حمایت و پشتیبانی کنند.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar