۱۰:۳۲ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - 28 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۸۸
رییس نظام مهندسی استان مرکزی، کاندیدای چهره سال 97:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با اشاره به برنامه های این سازمان درخصوص رشد و اعتلای مهندسان گفت: سازمان نظام مهندسی بر مبنای قانون، یکسری وظایف روتینی را برعهده دارد که اگر هیئت مدیره ها سعی کنند تا آن وظایف را پایش کنند و به موقع و به درستی انجام دهند، به طور قطع جایگاه مهندسان و جایگاه سازمان نظام مهندسی ارتقا پیدا می کند.
ارتقای جایگاه مهندسان با پایبندی هیئت‎مدیره‎ها به وظایف قانونیبه گزارش «صما» به نقل از «دبیرخانه دائمی چهره سال» مجید ثاقبی، کاندیدای چهره سال 97 با بیان این مطلب تصریح کرد: به این معنا که برای این منظور، کنترل های سازمان نظام مهندسی باید بجا و به موقع انجام شود و در عین حال، خدمات مهندسی که ارائه می شود، با کیفیت بالا و در زمان مناسبی ارائه شود، همه این موارد کمک می کند به اینکه جایگاه سازمان رشد پیدا کند.

اجرای مقررات ملی منوط به اعتقاد قانونگذار و مجریان است

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت اجرای مقررات ملی ساختمان از سوی تمامی افراد و نهادهای دخیل در این حوزه افزود: اگر قانونگذار معتقد به قانون باشد و همچنین مجریان قانون و دستگاه های نظارتی که بر سازمان های نظام مهندسی نظارت می کنند، اعتقاد به قانون داشته باشند، چالشی در این زمینه وجود ندارد.

تاثیرات مهم آموزش در ارتقا و حفظ توانمندی مهندسان

ثاقبی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص اهمیت ارائه آموزش به مهندسان بیان کرد: هدف از آموزش یادگیری است و یادگیری به معنای تغییر رفتار است. هدف از یادگیری این است که منجر شود به این قضیه که یک فرد بعد از یادگیری، تغییر رفتار دهد.

وی تاکید کرد: به همین دلیل آموزش در راستای ارتقای مهندسان و حفظ توانمندی آنها و همچنین افزایش توانمندی آنها بسیار مهم و اساسی است.

لزوم ارائه آموزش های تخصصی و حقوقی به مهندسان

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، با بیان اینکه این آموزش ها می تواند شامل آموزش های تخصصی در رشته های موردنظر مهندسان باشد، اظهار داشت: همچنین این آموزش ها می تواند شامل آموزش های حقوقی در ارتباط با مسئولیت هایی باشد که مهندسان دارند.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین این آموزش ها می تواند در جهت توانمندسازی اعضا مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌ های نظام‌ مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال 97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar