۱۰:۴۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - 28 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۸۹
شهردار کرج عنوان کرد:
شهردار کرج بر لزوم افزایش بودجه سال آینده شهرداری کرج تأکید کرد و اختصاص بودجه فرهنگی جداگانه‌ای به هر منطقه خبر داد.

به گزارش «دبیرخانه جشنواره چهره سال 97» و به نقل از سایت شهرداری کرج علی‌اصغر کمالی زاده گفت: بودجه سال قبل شهرداری کرج دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که با توجه به افزایش هزینه‌ها و نوسانات اقتصادی، افزایش آن برای سال آینده ضروری است.

اختصاص بودجه فرهنگی به مناطق کرج

وی با اشاره به اینکه در فرایند تعیین بودجه نمی‌توانیم به عقب برگردیم، گفت: باید بودجه نهایی سال آینده بیشتر از بودجه مصوب امسال باشد.

شهردار کرج با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از بودجه شهرداری صرف هزینه‌های جاری می‌شود، گفت: حدود ۶۰ درصد از بودجه شهرداری صرف هزینه‌های جاری مثل حقوق کارکنان می‌شود.

کمالی زاده تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود سال آینده با افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق کارمندان و بدنه کارگری شهرداری مواجه باشیم.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه ۴۰ درصد بودجه شهرداری به حوزه عمران تعلق دارد، گفت: در تعیین بودجه عمرانی سال آینده مناطق ۱۰ گانه اولویت‌بندی حرف اول را می‌زند.

شهردار کرج اضافه کرد: بودجه عمرانی سال آینده مناطق کرج بر اساس وسعت، جمعیت و طرح‌های اولویت‌دار بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان متغیر خواهد بود.

کمالی زاده با اشاره به اینکه مدیران مناطق باید متناسب با هزینه‌های خود به دنبال درآمدزایی باشند، افزود: مناطق حوزه‌های اصلی درآمدزایی شهرداری هستند به همین دلیل باید به سمت کسب درآمدهایی پایدار برویم.

وی در ادامه تأکید کرد: به دنبال این هستیم که بودجه فرهنگی جداگانه‌ای به هر منطقه اختصاص داده شود تا مدیران مناطق بتوانند طرح‌های این حوزه را با دست‌باز اجرایی کنند

۱۰۰ اتوبوس با استاندارد یورو ۶ به ناوگان کرج اضافه می‌شود

شهردار کرج همچنین با تأکید بر اینکه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده بر اساس الزامات استانداردهای یورو ۲ مورد ارزیابی، بازیابی و در ادامه به‌روزرسانی قرار می‌گیرد، گفت: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس نیز بر اساس استاندارهای یورو ۶ به ناوگان اضافه خواهد شد.

کمالی زاده در بخش دیگری بابیان اینکه در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی گام‌های خوبی برداشته‌شده است، گفت: نگاه به خدمات شهر در حال تغییر بوده و مقرر است نام این معاونت به معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست تغییر کند و به‌تبع این تغییرات اداره کل توسعه پایدار در این معاونت ایجاد خواهد شد.

اجرای کمربند سبز کرج با هدف توسعه فضای سبز

وی به دو چالش پیش روی مدیریت شهری کرج اشاره کرد و گفت: چالش زیست‌محیطی و چالش فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی پیش روی مدیریت شهری کرج است که باید در این حوزه چاره‌اندیشی کنیم.

شهردار کرج به ایجاد کمربند سبز در شهر کرج اشاره کرد و گفت: این کمربند هزار هکتاری در شمال غرب این کلان‌شهر ایجاد می‌شود که تاکنون در ۴۰۰ هکتار آن عملیات کاشت انجام‌شده است.

بودجه قطار شهری کرج ۳۵ درصد افزایش یافت

شهردار کرج در بخش دیگری از سخنانش از افزایش ۳۵ درصدی بودجه قطار شهری کرج خبر داد افزود: با تلاش نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، شهر کرج تنها کلان‌شهری است که بودجه قطار شهری آن افزایش داشته است

اغتشاش بصری باید کاهش پیدا کند

وی با اشاره بر اهمیت سیما و منظر مناسب شهر گفت: لیست کامل تابلوهای تبلیغاتی شهر استخراج‌شده و مشخص است که چه تعداد تابلو در اختیار نهادها و ارگان‌ها قرار دارد.

شهردار کرج بابیان اینکه ۳۰۴ پایه تابلو خارج از حیطه مدیریت شهرداری است، گفت: در حال حاضر ۲۸۰ پایه تابلو تبلیغاتی در اختیار شهرداری است؛ و متاسفانه در برخی مناطق به‌قدری تابلوهای تبلیغاتی زیاد است که استندهای مناسبتی شهرداری دیده نمی‌شود.

شهردار کرج با اشاره به توافقی که با یکی از ارگان‌ها شده است، گفت: شهرداری پیشنهاد داده رقمی که ارگان‌ها از شرکت‌های تبلیغاتی دریافت می‌کنند از محل ماده ۱۶ به آن‌ها پرداخت و در ازای این کار تابلوها از سطح شهر جمع‌آوری شود. برای این مهم لایحه‌ای به شورای شهر ارسال می شود.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar