۱۲:۲۱ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - 28 February 2019
کد خبر: ۵۲۲۹۳
شهردار اهواز عنوان کرد:
شهردار اهواز گفت: بازآفرینی شهری در تدوین طرح توسعه و ساماندهی منطقه منبع آب در دستور کار قرارگرفته است.

به گزارش «دبیرخانه چهره سال 97» و به نقل از سایت شهرداری اهواز منصور کتانباف گفت: بحث بازآفرینی شهری در دو سال گذشته یکی از اولویت‌های دولت بوده، برنامه‌های بسیاری در این خصوص از سوی دولت در دستور کار قرارگرفته است.

سند بازآفرینی مناطق محروم استان اهواز در دست بررسی است

وی افزود: توجه به مبحث بازآفرینی شهری در تدوین طرح توسعه و ساماندهی منطقه منبع آب در دستور کار قرارگرفته است.

شهردار اهواز تصریح کرد: در این طرح ٨٨٠ خانوار باید جابه‌جا شوند، امیدوار هستیم تا از مرحله پیش از آغاز بگذریم و سریع‌تر این طرح انجام شود و در کنار رونق بخشی شهری تعداد زیادی از خانوارها را صاحب سرپناه کنیم.

وی همچنین با اشاره به محرک توسعه در بافت‌های فرسوده گفت: انبوه‌سازان باید به این بخش ورود کنند.

کتانباف تصریح کرد: تهیه سند محدوده مناطق نیازمند شهر اهواز نیز در دست بررسی است، امیدوار هستیم این طرح نیز سریع‌تر انجام شود.

وی اظهار کرد: حدود ٤٠٠ هزار نفر از جمعیت اهواز در محلات کم برخوردار ساکن هستند، در این راستا تاکنون سه قرارداد آسفالت برای یک و نیم میلیون مترمربع در مرحله مناقصه قرار دارد. در این زمان مردم از شبکه معابر رضایت ندارند اما تلاش می‌کنیم تا وضعیت موجود در این خصوص را تا حدودی بهبود ببخشیم.

شهردار اهواز اظهار کرد: ما به ساختمان‌های نوساز در اهواز نیازمند هستیم امیدوار هستیم تا حوزه ساختمانی به‌صورت کلی در استان توسعه یابد.

وی بابیان اینکه نباید روحیه ناامیدی را در شهر افزایش داد، گفت: در شرایط بحرانی باید از امید صبحت کرد تا بتوان وضعیت اقتصادی جامعه را نیز بهبود بخشید.

شهردار اهواز بابیان اینکه علاوه بر تکمیل سرای محله، مجموعه‌های ورزشی و فرهنگ‌سراهای اهواز، به‌زودی فعالیت اجرایی توسعه یک هزار هکتار کمربند فضای سبز آغاز خواهد شد. گفت:

بدون تردید اهواز به‌عنوان یک کلان‌شهر نیازمند خدمات بیشتری است، در این راستا تفاهمی با سه نماینده مجلس شورای اسلامی داشتیم و تقسیم‌کار انجام شد تا در مجلس شورای اسلامی و خارج از استان مسائل مطرح شوند.

کتانباف پرداخت حق آلایندگی را یکی از منابع پایدار شهرداری‌ها عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست، شرکت نفت یک دستگاه آلاینده است که باید علاوه بر مسئولیت‌های اجتماعی و سه درصد نفت که قانون‌گذار مشخص کرده، یک درصد حق آلایندگی را پرداخت کند.

شهردار اهواز تأکید کرد: با توجه به توسعه و نگهداشت فضای سبز اکنون زمان مناسبی برای وصول یک درصد حق آلایندگی شرکت نفت است تا در این زمینه هزینه شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر پیگیری پرداخت حق آلایندگی شرکت نفت، به‌زودی حدود ۵۰۰ هزار مترمربع آسفالت بااعتباری بیش از ۱۱ میلیارد تومان انجام می‌شود که عمده آن در مناطق کم برخوردار است.

کتانباف در بخش دیگری از سخنان خود پروژه متروی اهواز را مورداشاره قرار داد و گفت: در خصوص مترو نیز جلسه‌ای با آقای نوبخت و رحمانی فضلی داشتیم و طی جلسه‌ای بسته مترو را به رئیس‌جمهور تقدیم کردیم که امیدواریم این کارها پیش بروند و به شرایط مطلوب برسیم.

شهردار اهواز در خصوص پروژه پل ولایت اهواز بیان کرد: در سال ۹۰ قرارداد این پروژه منعقد و عملیات اجرایی آن نیز از همان سال آغاز شد که امسال به بهره‌برداری رسید اما در فضای مجازی خبرهای منتشر می‌شود که این پروژه ۱۵ سال زمان برده است که صحت ندارد. کسانی این اخبار را در فضای مجازی منتشر می‌کنند پیشرفت شهر برای آن‌ها مضراتی دارد.

کتانباف با اشاره به همکاری سپاه در اجرای پروژه پل ولایت، سپاه پاسداران را حافظ دستاوردهای انقلاب معرفی کرد و ادامه داد: همان‌گونه که سپاه به ما کمک کرد انتظار می‌رود سایر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند.

کتانباف گفت: اکنون بلوار ساحلی به طول ۱۴ کیلومتر در حال ساخت است که بخشی از آن‌هم به پادگان ارتش ارتباط دارد که انتظار می‌رود این ارتش نیز مانند سپاه همکاری کند. این پروژه سال گذشته کلنگ زنی شد که اکنون حدود ۷ کیلومتر از آن آماده بهره‌برداری است و اگر مجموعه ارتش نیز همکاری کند بیش از ۸ کیلومتر آن آماده بهره‌برداری است. اجرای این پروژه برای پدافند غیرعامل تأثیرگذار است و بخش قابل‌توجهی از بار ترافیکی بلوار پاسداران و خروجی و ورودی تصویب آن را به بلوار ساحلی هدایت می‌کند.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام /

کدخبر:0227


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar