۱۴:۳۳ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - 02 March 2019
کد خبر: ۵۲۳۰۸
مدیرکل راهداری استان مرکزی در گفت و گو با «چهره سال 97»:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی بابیان اینکه راه باید بخشنده باشد و طراحی و نگهداری آن به شکلی باشد که بهره‌برداران بیشترین ایمنی را در جاده احساس کنند. گفت: بخشندگی یعنی اینکه اگر راننده‌ای از قوانین تخلف کرد، دچار خستگی و خواب‌آلودگی شد و مسائل ایمنی را نکرد و درنتیجه منجر به انحرافش از جاده یا تصادفش شد، با کمترین خسارت خود را نجات بدهد.
عملکرد راهداری استان مرکزی در کاهش نقاط پرحادثهبه گزارش «صما» به نقل از «دبیرخانه چهره سال 97» علی زندی فر گفت: در پنج سال گذشته تلاش کرده‌ایم نقاط و مقاطع پرخطر و پر تصادف را اصلاح کنیم؛ و در این مسیر موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌ایم

وی گفت: 117 نقطه پرحادثه در استان مرکزی داشتیم که برخی‌ها بودجه داشته و برخی‌ها نیز نداشته است. تلاش کرده‌ایم با امکانات موجود هم ازنظر تجهیزات و ماشین‌آلات و هم ازنظر نیروی انسانی و امکانات اداری، بسیاری از این نقاط را برطرف کنیم.

زندی فر گفت: اکنون از 117 نقطه، 32 نقطه باقی‌مانده است که 10 نقطه آن را امسال در برنامه کاری داریم و سایر نقاط را نیز سعی کرده‌ایم آشکارسازی کنیم.

وی گفت: استان مرکزی ازنظر کیلومتر روشنایی نصب‌شده درراه‌های کشور با 260 کیلومتر روشنایی جزو سه استان برتر کشور است. روشنایی جاده امنیت و آرامش را در جاده ایجاد می‌کند و در هنگام بارندگی و مه هدایت‌گر خوبی برای رانندگان به شمار می‌رود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: از نقاط پرحادثه­ای که در این دو سه سال گذشته حذف شده سی تقاطع و مقاطع ورودی به جاده‌های اصلی بوده که این امر در کاهش تلفات تأثیر بسزایی داشته است.

وی گفت: باوجوداینکه بودجه‌ای برای این کار نداشتیم سعی کرده‌ایم در ورودی و خروجی‌ها از حالت سنتی و قدیمی تا جایی که امکانات اجازه داده است، این تقاطع‌ها را ایمن کنیم.

زندی فر گفت: چندنقطه‌ای پرحادثه را با امکانات محدود راهداری حذف کرده‌ایم که ازجمله آن‌ها پیچ آینه در محور ساوه به تهران قدیم و چند نقطه دیگر مانند گردنه رنگرز بوده است که برای این مسیر سه کیلومتر باند دوم احداث کرده و توانستیم در 10 سال گذشته آمار تلفات استان مرکزی را از 750 نفر به زیر 450 نفر بیاوریم که هنوز هم رقم زیادی است و به دنبال کاهش صفر درصدی این آمار هستیم.

وی گفت: راهداری در همه فصول سال درگیر خدمات‌رسانی است. باید 50 روز قبل از عید راه‌ها را برای سفرهای نوروزی آماده کنیم و پس‌ازآن باید سریع خسارت­های وارده به شانه جاده‌ها و جسم راه زده را اصلاح کنیم و محورها را برای سفرهای تابستانی آماده کنیم. هنوز تابستان تمام نشده است، مشغول آمادگی راهدارخانه‌ها و خرید ملزومات برای راهداری هستیم تا انسدادی در جاده‌ها نداشته باشیم. در هنگام رانندگی نیز به‌صورت آماده‌باش در جاده‌ها هستیم.

زندی فر گفت: برای نوروز امسال نیز هم‌اکنون 5 اکیپ راهداری در حال لکه‌گیری و چاله گیری ناشی از بارندگی در جاده‌ها هستند. 5 دستگاه خط‌کش از ابتدای اسفند در حال خط‌کشی محورها هستند همچنین خاموشی‌های ناشی از طوفان را اورهال می‌کنیم که برای 20 اسفند آماده است.

وی گفت: نقاط پرخطر را آشکارسازی کرده‌ایم و با نصب چراغ پلیسی به هم‌وطنان هشدار می‌دهیم که سرعت خود را کاهش دهند. راهدارخانه‌ها را آماده می‌کنیم و سیستم در مدیریت راه‌ها نصب‌کرده‌ایم که یک ربع یک‌بار اطلاعات راه‌ها در اختیار مردم قرار می‌دهند تا با گرفتن شماره 141 بتوانند 24 ساعته به اطلاعات کامل دست بیابند.

وی در نهایت گفت: سعی کرده‌ایم اطلاع‌رسانی کنیم و راهدارخانه‌ها را هم در حال آماده‌سازی هستیم که اگر مردم خواستند از راهدارخانه‌ها استفاده کنند، در حد امکانات موجود از آن‌ها استفاده کنند.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar