۱۴:۱۵ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - 03 March 2019
کد خبر: ۵۲۳۲۲
احمد حسین زادگان استاندار مازندران عصر شنبه یازدهم اسفند با حضور سر زده در جلسه هیأت مدیره سازمان با تبریک روز مهندسی، اظهار کرد: به اهمیت کار مهندسان واقف هستیم و قائل به توسعه خدمات در نظام مهندسی ساختمان مازندران هستیم.
حضور سرزده استاندار مازندران در جلسه هیأت مدیره نظام مهندسی استان

به گزارش«صما» به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، احمد حسین زادگان عصر شنبه یازدهم اسفند با حضور سر زده در جلسه هیأت مدیره سازمان با تبریک روز مهندسی، اظهار کرد: به اهمیت کار مهندسان واقف هستیم و قائل به توسعه خدمات در نظام مهندسی ساختمان مازندران هستیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه اقتصادی و کارگروه‌ها برای استفاده از تشکل‌ها، نیاز به بازنگری در حوزه اجرا و حتی قوانین داریم، گفت: کاهش تصدی گری دولت یکی از موضوعاتی است که به شدت پیگر آن هستم و باید به این سمت و سو حرکت کنیم. در حوزه اجتماعی در استان مازندران تجربیات بسیار خوبی وجود دارد این تجربیات باید با مطالعات بیشتر در بخش اقتصادی هم در دستور کار قرار گیرد و دولت به عنوان تسهیل گر در کنار فعالان بخش خصوصی قرار بگیرد.

حضور سرزده استاندار مازندران در جلسه هیأت مدیره نظام مهندسی استان

استاندار مازندران با اعلام اینکه برای کاهش تصدی‌گری دولت در ابتدای راه ممکن است با سختی‌های مواجه باشیم، گفت: با برنامه‌ریزی مدون می‌توانیم موانع را برداریم.

وی اضافه کرد: تشکل‌هایی مانند نظام مهندسی که کارکردهای موفقی در این بخش داشتند می‌توانند به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرند و امیدواریم که این مجموعه تجربیات خویش را در اختیار برنامه ریزان و برنامه سازان قرار دهند.

حسین زادگان در خصوص طرح پروژه راه ساحلی شرق به غرب مازندران، اظهار داشت: در این حوزه ما می‌توانیم از ظرفیت نظام مهندسی ساختمان در اجرای پروژه مطالعاتی آن استفاده کنیم.

وی با اعلام اینکه با برنامه‌ریزی سازمان بنده پیشنهاد می‌نمایم که مجموعه وارد کار شود گفت: می‌توانیم با اجرای این طرح الگو سازی مناسبی در منطقه انجام دهیم به شرطی اینکه سازمان در ابتدا ظرفیت‌های خویش را به خوبی ببیند و توانمندی‌های خودش در ارائه طرح را افزایش دهد.

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:

حضور استاندار مازندران نقطه شروعی برای بهره گیری و بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل سازمان به عنوان یک تشکل حرفه ای غیراتفاعی می باشد.
دکتر فرشید رضا حقیقی در جلسه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، اظهار کرد: برای شهرهای جدید التأسیس که تازه در لیست شهرهای استان مازندران قرار گرفتند ضریب خدمات را به یک سوم کاهش دادیم
.

وی با اعلام اینکه پذیرش محاسبه ضریب یک سوم اگر به لحاظ مالی به نفع سازمان نیست، گفت: هدف ما ارائه دغدغه‌های فنی سازمان است همین که مقررات ملی ساختمان در این شهرها رعایت می‌شود ما به اهداف فنی خودمان رسیدیم و به این موضوع قانع هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به خدماتی که نظام مهندسی ساختمان استان مازندران برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ارائه می‌دهد، گفت: این موضوع مغایرت کار حرفه‌ای بوده ولی هدف مهندسان، کمک به اقشار آسیب پذیر است.

رئیس سازمان با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان باید در تمام ساخت و سازها در سطح استان ورود پیدا کند، افزود: در این بخش شهرداری ها می‌تواند با حمایت استانداری و کمک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در اجرای صحیح مقررات ملی ساختمان کمک شایانی داشته باشند.

وی با اعلام اینکه نظام مهندسی ساختمان با اشاره به سابقه 23 ساله این سازمان گفت: در این مدت یک ریال از بودجه دولتی برخوردار نبودیم، خدمات ما شامل 35 هزار عضو نظام مهندسی و 300 کارمند بوده که به خدمت رسانی به مردم خوب استان مشغول می باشیم.

رئیس سازمان با اعلام اینکه در حوزه آموزش هم ورود جدی داشتیم، خاطر نشان کرد: هزینه آموزشی که دانشگاه باید پرداخت کند توسط سازمان در بخش آموزش هزینه می‌شود و معتقد هستیم که باید در کنار خدمات دانش مهندسان ما به روز و کارآمد باشد.

فرشیدرضا حقیقی اظهار امیدواری کرد که با حضور دکتر اسلامی در مقام عالی وزارت راه و شهرسازی شاهد رشد و توسعه سازمان نظام مهندسی ساختمان باشیم.

رئیس سازمان در پایان از جناب استاندار که قبول زحمت نموده و در جلسه هیأت مدیره حاضر شدند، کمال تشکر و قدردانی را داشتند. لازم به ذکر است احمد حسین زادگان اولین استانداری هستند که در جلسه هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی مازندران حاضر شدند. در پایان جلسه استاندار مازندران بر روی تمبر اختصاصی سازمان نوشته ای را به یادبود نوشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar