۱۶:۱۹ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - 03 March 2019
کد خبر: ۵۲۳۲۶
شهردار نیشابور در گفت‌وگو با «چهره سال 97»:
شهردار نیشابور بابیان اینکه مقوله بازآفرینی به‌منظور تقویت محله‌ها شکل‌گرفته است گفت: در نیشابور نیز شاهد اجرای بازآفرینی با مشارکت مردم و شهروندان هستیم.

به گزارش «دبیرخانه چهره راه و ساختمان سال 97» و به نقل از «صما» علی نجفی گفت: توجه به مناطق کم برخوردار و اصلاح و نوسازی محلات از اولویت‌های مدیریت شهری نیشابور است.

اصلاح محله‌های کم برخوردار و فرسوده اولویت شهرداری نیشاپور

وی بابیان اینکه در بخش اصلاح زیرساخت‌ها نیز اقدام خوبی در این شهر شکل‌گرفته است گفت: تاکنون چندین مکان تفریحی و خدماتی در این شهر ساخته‌شده است.

وی گفت: همچنین یک مجموعه پاسگاه با مشارکت نیروی انتظامی احداث‌شده است.و اقدامات خوبی در بخش تعمیر و بازسازی زیرساخت‌های معابر و آسفالت‌ها شکل‌گرفته است.

نجفی گفت: با موافقت استانداری خراسان رضوی تاکنون 60 پروانه ساختمانی رایگان برای ساکنان مناطق سیل‌زده اردسمان توسط شهرداری نیشابور صادرشده است.

وی افزود: در پی بارش‌های چند ماه پیش و جاری شدن سیلاب در منطقه اردسمان به برخی از ساختمان‌های مسکونی این منطقه آسیب جدی وارد شد که با موافقت شورای اسلامی شهر و اهتمام شهرداری نیشابور برای تمامی شهروندانی که تقاضای ساخت منزل جدید داشتند، پروانه ساختمانی رایگان صادر شد.

شهردار نیشابور بابیان اینکه نیشابور یکی از بزرگ‌ترین پهنه‌های تاریخی و با هویت کشور است گفت: اصلاح و بهسازی این مناطق نیازمند حساسیت، توجه خاص، هماهنگی و همکاری مجموعه‌های مرتبط با میراث فرهنگی و دیگر نهادها است که این تعاملات شکل‌گرفته تا هویت در این شهر کمرنگ نشود.

وی بابیان اینکه شهرداری برای شهروندانی که به دنبال اصلاح نمای ساختمان خود هستند مشوق‌هایی را در نظر گرفته است گفت: ارائه 10 سانتی‌متر از معبر برای ایجاد و اصلاح نمای ساختمانی یکی از مشوق‌های ما در این حوزه است.

نجفی با اشاره به اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور و به‌خصوص شهرهای کوچک ضعیف بوده و جذب سرمایه‌گذار برای سه بخش خدماتی، تفریحی و درمانی با مشکلاتی روبرو است گفت: علی‌رغم این مشکلات شهرداری نیشابور توانسته اقدامات خوبی در جذب سرمایه‌گذار به دو شکل خرد و کلان داشته باشد.

وی گفت: این شهر پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذار دارد و با ارائه مشوق‌های اقتصادی توانسته‌ایم یک مجموعه ورزشی با سرمایه‌گذاری 3 میلیارد تومانی بخش خصوصی را احداث کنیم.

نجفی بابیان اینکه تغییر و تحول بنیادی در شهرها نیازمند تعامل، همکاری و همیاری بخش‌های مختلف جامعه است. گفت: باید تمامی سازمان‌ها و وزارت خانه مکمل شهرداری‌ها در مقوله ایمنی، اصلاح زیرساخت‌ها و تأمین نیازهای موردنیاز شهر و شهروندان باشند.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

کدخبر: 0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar