۱۴:۵۰ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - 04 March 2019
کد خبر: ۵۲۳۳۴
مدیرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان در گفت‌وگو با «چهره سال 97»:
مدیرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: این اداره با 500 نیروي مستقر در 30 راهدارخانه تا 17 فروردین سال آینده آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی است.

آمادگی راهداري استان زنجان برای استقبال از مسافران نوروزیعبدالحسین علی‌اکبری در گفت‌وگو با «چهره سال 97» گفت: 275 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداري نیز در این راهدارخانه‌ها مستقر هستند تا به‌محض نامساعد شدن شرایط جوي بتوانند در کمترین زمان ممکن اقدام به نمک‌پاشی و برف‌روبی کنند.

وي افزود: امسال 22 مجتمع خدماتی – رفاهی در جاده‌های بین‌راهی استان زنجان به کاربران خدمات ارائه می‌دهد که این مراکز داراي نمازخانه، سالن‌های غذاخوري و اتاق‌های استراحت براي مسافران و رانندگان است.

مدیرکل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همه جاده‌های استان در استقبال از مسافران نوروزي لکه‌گیری، خط‌کشی و درزگیري و همه علائم نصب‌شده در این مسیرهاي نیز شستشو شده است.

علی‌اکبری ادامه داد: تأسیسات غیرمجاز در حاشیه راه‌های استان جمع‌آوری و راه‌ها و پل‌ها از مصالح باقی‌مانده از عملیات زمستانی نیز تخلیه شد. وي افزود: از تردد ناوگان اتوبوسی غیرمجاز و فاقد مدارك لازم و نیز ناوگان دولتی فاقد کارت هوشمند راننده و فعالیت همه خودروهاي مسافربري شخصی جلوگیري می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از انجام اقدامات لازم در این اداره کل برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: 853 دستگاه ناوگان مسافربری استان و 30 راهدارخانه به همراه اکیپ‌های راهداری در ایام سفرهای نوروزی به شهروندان خدمت‌رسانی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: رفع‌ورجوع مسائل حمل‌ونقل مسافری و باری استان، کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات، شستشوی علائم، تعطیلی کارگاه‌های جاده‌ای از ۲۵ اسفند سال جاری تا 20 فروردین سال آینده و ایمن‌سازی محل کارگاه پروژه‌های راهداری و راه‌سازی ازجمله اقدامات پیش‌بینی‌شده برای انجام است.

وی افزود: لکه‌گیری محورها، آشکارسازی نقاط پرحادثه و پرترافیک، تعمیرات و جمع‌آوری گاردریل‌های آسیب‌دیده در محورهای مواصلاتی خط‌کشی موارد ضروری و حضور به‌موقع گشت‌های راهداری به‌طور مستمر در محورها همچنین هماهنگی و همکاری با سایر سازمان‌های امدادرسان به‌ویژه مدیریت بحران، هلال‌احمر، فرماندهی پلیس‌راه و مرکز فوریت‌های پزشکی (اورژانس) در دستور کار این اداره کل برای نوروز قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان تأکید کرد: نظارت بر مدیران فنی شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل، دقت نظر بیشتر هنگام بررسی و ارائه تأییدیه سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر و همچنین نظارت بر فعالیت مجتمع‌های خدماتی رفاهی با تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی، سیستم گرمایش و سرمایش و نمازخانه‌ها بسیار موردتوجه این اداره کل است.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

کد خبر: 0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar