۱۴:۱۳ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - 05 March 2019
کد خبر: ۵۲۳۴۹
رییس نظام مهندسی فارس، کاندیدای چهره سال 97:
رییس سازمان نظام مهندسی استان فارس گفت: سازمان نظام مهندسی استان فارس در جهت ترمیم روابط مخدوش سازمان متبوعش با نهادهای اجرایی ، تحت تاثیر بخش نامه های وزیر پیشین راه وشهرسازی گام های مهمی برداشته است.
ترمیم روابط مخدوش نظام مهندسی فارس با نهادها در دوره هشتمسید مرتضی سیف‌زاده، کاندیدای چهره سال 97 بیا بیان مطلب فوق افزود: اجرای طرح پایلوت آموزشی، افزایش مشارکت مهندسان در برگزاری مجمع ، تلاش درجهت اطلاع رسانی شفاف، حضور نمانیدگان نظام مهندسی در نهادهای ملی و استانی، تلاش در جهت اجرای بهینه مقررات ملی ساختمان و برگزاری بزرگداشت روز مهندس با محوریت فرهنگی و اجتماعی از جمله دستاوردهای این دوره فعالیت نظام مهندسی استان فارس است.

سیف‌زاده با بیان اینکه از وقتی بنده به عنوان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انتخاب شدم نسبت به ترمیم روابط سازمان نظام مهندسی استان تهران با نهادهای اجرایی نظیر شهرداری و شورای شهر اقدام کردم و در این زمینه موفق شدم که روابط بهینه ای دراین زمینه برقرارکنم گفت: پیش از این روابط نهادهای اجرایی با سازمان نظام مهندسی استان فارس تحت تاثیربخش نامه های وزیر پیشین راه و شهرسازی مخدوش شده بود بنابراین برای بهبود این روابط گام های اساسی برداشته شد و به دنبال آن مشکلاتی که برای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان فارس دراثراین مساله ایجاد شده بود رفع شد.

سیف زاده با تاکید براینکه درگام دوم برای افزایش کیفیت ساخت وساز دردوره برداشته شده است گفت: برای تحقق این هدف، معاونت خدمات فنی مهندسی استان فارس، مهندسان ناظر را توجیه کرده است که برای کنترل ساختمان‌ها حساسیت بالایی به خرج دهد و عملکرد سازندگان را ازجهت انطباق با مقررات ملی ساختمان زیرذره بین ببرد و این امر سبب شده است که از زمان که بنده عهده‌دار ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس شده ام تاکنون،گزارش‌های تخلفات ساختمانی متعددی به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ارسال شود به طوری که به دنبال ارایه این گزارش‌ها ناظران و مجریان متخلف به شورای انتظامی معرفی شده تا مطابق قانون با تخلفات آنها برخورد شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمانم استان فارس درادامه همچنین از حضورنمایندگان سازمان نظام مهندسی استان متبوعش درکمیسیون‌های تخصصی استانی و ملی به عنوان یکی ازدستاوردهای این دوره نظام مهندسی استان فارس یاد کرد و اظهارداشت: دراستان فارس سازمان نظام مهندسی با سازمان برنامه بودجه درشورای فنی استان تعامل مطلوبی داشته است و درکارگروه های مختلف درشورای شهر واداره کل راه وشهرسازی شیراز حضورداشته است و21 نیماندگی درکل استان دراین زمینه فعالیت داشته اند.

سیف زاده همچنین به تقویت آموزش مهندسان برای تمدید و ارتقاء پروانه فعالیت خدمات مهندسی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: یکی از اقدامات در خور سازمان نظام مهندسی استان فارس در این دوره که قبلا آغاز به کارشده بود اما در این دوره به ثمر رسید در رابطه با اجرای طرح پایلون آموزشی بوده است.

وی گفت: مطابق قانون، مهندسانی که از مراکز آموزشی فارغ التحصیل می شوند، برای اینکه وارد بازارکار مهندسی شوند می‌بایستی دوره های آموزشی را به صورت کارآموزی طی کنند و سپس بعد از برگزاری آزمون ورود به حرفه و نیز قبولی در این آزمون موفق می شوند که به بازارخدمات مهندسی وارد شوند، براین اساس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس موفق شد که با برگزاری طرح پایلوت آموزشی شرایطی را فراهم کند که مهندسان دراین دوره مهندسان از بحث های تئوری صرف که دردانشگاه می آموزند به مسایل عملی حرفه مهندسی آشنا شوند و ازاین رهگذر ازآمادگی لازم برای ورود به دنیای مهندسی برخوردارشوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس همچنین درادامه ازفراهم کردن زمینه برای جذب حداکثری مهندسان برای مشارکت در مجمع خبرداد وگفت: با اقدامات صورت گرفته و نیز انجام یکسری کارهای فرهنگی موفق شدیم که حضورمهندسان درمجمع را بالاببریم به طوری که تعداد مهندسان از 150 نفر دوره های پیش به 725 نفرارتقاء یافت.

سیف زاده همچنین اطلاع رسانی شفاف به مهندسان را ازدیگر اقدامات این دوره فعالیت سازمان نظام مهندسی دانست وگفت: ازطریق شبکه های مجازی و ارسال پیامک به اعضای سازمان نظام مهندسی استان فارس به دنبال آن بوده ایم که دراین دوره اطلاع رسانی شفافی به اعضای جامعه مهندسی داشته باشیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس همچنین برگزاری بزرگداشت روز مهندس به صورت متفاوت و با محوریت رویکرد فرهنگی اجتماعی را نیزمورد اشاره قرارداد وگفت: درسال جاری مراسم با شکوهی برای مهندسان برگزار شد و با حضور مسوولان مربوطه استانی از پیشکسوتان و برگزیدگان مهندسی که درسطح استانی و ملی اقدام به ارائه خدمات مهندسی به صورت بهینه کرده اند تقدیربه عمل آمد این درحالی است که از خانواده های مهندسان پیشکسوت متوفی نیز تقدیر به عمل آمد.

وی افزود: درهمین حال برگزاری فستیوال فرهنگی و اجتماعی که با حضور 15 هزارنفرازمهندسان سازمان نظام مهندسی استان فارس انجام شد به زمینه ای مبدل شد که بزرگداشت روز مهندس با محوریت اجتماعی و فرهنگی اجرایی شود.

شایان ذکر است، برای ششمین دوره پیاپی، انتخابات چهره سال 97 راه و ساختمان کشور برای گزینش مدیران و پروژههای برتر، در شش گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران، شرکت عمران شهرهای جدید، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان‌های نظام ‌مهندسی ساختمان برگزار میشود. برای دریافت آخرین خبرها از جشنواره چهره سال97 به سایت topsamair.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/

کد خبر: 0221

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar