۱۹:۱۱ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - 11 March 2019
کد خبر: ۵۲۴۰۴
«صما» گزارش می دهد:
ششمین جشنواره چهره سال 97 راه و ساختمان به همت مجتمع رسانه ای راه و ساختمان و با معرفی 11 چهره منتخب در شش گروه شامل شهرداری ها، شهرداری های مناطق 22 گانه تهران، راهداری و حمل و نقل جاده ای، روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان، مدیران وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید امروز 20 اسفندماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.
به گزارش دبیرخانه جشنواره چهره سال 97 راه و ساختمان، در این مراسم جمعی از مسئولان و مدیران نهادهای مذکور و مرتبط با حوزه صنعت راه و ساختمان کشور حضور داشتند.

بی برنامگی دولت برای اشتغال مهندسان

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر ابتدای این مراسم احمد خرم، وزیر سابق راه و ترابری ضمن تقدیر از ارج گذاشتن به تلاش برخی از مسئولانی که به عنوان چهره سال 97 صنعت راه و ساختمان انتخاب شده اند، گفت: در حال حاضر در بین جامعه تحصیل کرده کشور، بی بهره ترین قشر، قشر مهندسی در هفت رشته ساختمان است.

خرم با ابراز تاسف از اینکه از بین 600 هزار نفر مهندس در هفت رشته مهندسی، بیش از 450 هزار نفر از مهندسان در رشته خود کار نمی کنند و یا بیکار هستند، از بی برنامگی دولت برای اشتغال جامعه مهندسین کشور انتقاد کرد.

خرم همچنین افزود: متاسفانه دولت و حاکمیت برنامه ای برای اشتغال مهندسان و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر ندارد.

وزیر اسبق راه و ترابری در عین حال بیان کرد: امتیازاتی که در کشور ما برای صدور خدمات فنی و مهندسی داده می شود معادل با یک دهم کشور همسایه یعنی ترکیه است و متاسفانه با این امتیازات، صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر بسیار سخت است.

جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسهمچنین در ادامه این جشنواره فرج الله رجبی، رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور با تقدیر از برگزاری جشنواره چهره سال راه و ساختمان گفت: به منظور اعتلای حوزه مهندسی کشور، ما نیازمندیم که چنین جشنواره هایی را در قد و قامت بسیار خوب و ارزشمندی برگزار کنیم.

رجبی افزود: در حال حاضر جامعه مهندسی به جزیره های جدا از هم تبدیل شده اند که این رویه هیچگاه به نفع حوزه مهندسی کشور نخواهد بود.

وی گفت: در جامعه ما سالهاست که مهندسان همیشه خود به عنوان چهره سال مطرح بوده اند و لازم است که در سال جدید جامعه مهندسی به یک تشریک مساعی برسند.

رییس شورای مرکزی نظام مهندسی با بیان اینکه این تشریک مساعی می تواند از جمعه مهندسان حمایت کند، گفت: اگر این اتفاق نیفتد و این تشریک مساعی صورت نگیرد، مهندسان آسیب می بینند و عملکرد جزیره ای ادامه می یابد.

از ظرفیت سرمایه های سرگردان در جامعه استفاده نشده است

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسدر این جشنواره مسعود نصرتی قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز گفت: این جشنواره به همت بخش خصوصی برای تشکل های دولتی و نهادهای عمومی برنامه ریزی شده و فضایی را فراهم کرده که ما در طی سال موضوعاتی را که در جامعه برنامه ریزی شده است، به رای گیری بگذاریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1750 میلیارد تومان سرمایه سرگردان در جامعه وجود دارد که ما نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

نصرتی تاکید کرد: مسئولان باید نگاه جدی به مطالبه شهروندان داشته باشند و حضور شهروندان در این جشنواره نشان داد که مردم به دنبال همکاری و همیاری با مسئولان در خصوص حل مشکلات جامعه هستند.

قائم مقام شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور همچنین گفت: امیدواریم مردم فاکتورهایی را برای انتخابات دهیاران در سال 98 در نظر داشته باشند تا ما بتوانیم از این مسئولان نیز تجلیل کنیم.

کاهش خطای مسئولان در گروی دخالت شهروندان در اداره کشور

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسشهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هر جا مردم در اداره کشور حضور داشته اند، خطاهای مسئولان کمتر بوده است، گفت: زمانی که از حضور مردم در مدیریت شهری غفلت کرده ایم، دچار خسران شده ایم.

وی تصریح کرد: رویکرد شورای شهر تهران باز گذاشتن درب ساختمان های شهرداری ها به روی مردم است تا شهروندان ببینند در مدیریت شهری چه می گذرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اتفاقات شگرفی در حوزه راه و ساختمان در جهان در حال وقوع است، گفت: ما همچنان از محصولاتی استفاده می کنیم که آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما نباید اجازه دهیم محصولات غیراستاندارد وارد ساختمان ها و بناهای ما شود.

امانی همچنین تاکید کرد: اگر مسئولان به دنبال این موضوع هستند که برای مردم چه کار مفیدی می توانند انجام دهند، باید از مردم نظرخواهی کنند. چرا که خود شهروندان به خوبی می دانند انجام چه اقداماتی برای آنها بهتر است.

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسآگاهی مردم، ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است

در ادامه این مراسم علی اعطا، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری جشنواره چهره سال صنعت راه و ساختمان در طی چند سال اخیر از آن جهت واجد ارزش است که باعث شده بخش قابل توجهی از ذهنیت شهروندان به حوزه شهرسازی، ساختمان و معماری معطوف شود و به این موارد حساسیت بیشتری نشان دهند.

وی افزود: به هر حال زمانی که آگاهی در سطح جامعه به وجود بیاید، حساسیت ها بیشتر و مطالبات گسترده تر می شود.

اعطا تاکید کرد: با مشارکت مردم بارقه های کیفیت در جامعه شکوفا می شود.

عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: شورای شهر پنجم به دنبال ایجاد حساسیت و مطالبه گری بین مردم است. به همین دلیل اطلاع رسانی و آگاهی جزو مفاهیم جداناپذیر این شورا قرار گرفته است.

وی افزود: به دنبال ایجاد پرسش در بین مردم هستیم، حتی اگر منافع عده ای در این مسیر به خطر بیفتد.

اعطا ادامه داد: در حال حاضر تمامی اطلاعات مربوط به مدیریت شهری در اختیار مردم قرار دارد چرا که به جد به دنیال شفافیت وروشن گری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی مردم از عملکرد مدیریت شهری ارزانترین مسیر برای رسیدن به یک شهر ایده آل است.

اهدای لوح تقدیر و تندیس از چهره های منتخب

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکسبر اساس این گزارش در این جشنواره با اهدای تندیس از چهره های سال 97 راه و ساختمان آقایان محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه در گروه شهرداران کلان شهرها، رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2 تهران در گروه «شهرداران مناطق 22 گانه تهران»، سیدمهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گروه شرکت عمران شهرهای جدید، سیاهپور اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته اول، محمد طاهری رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی استان ها» بالای 10 هزار عضو ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گروه «مدیران وزارت راه و شهرسازی» بخش وزرای سابق و فعلی، حبیب‌اله طاهرخانی در گروه معاونان وزارت راه و شهرسازی ، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تقدیر شد.

همچنین در این مراسم با اهدای تندیس از آقایان روح‌اله براتیان شهردار بجنورد در گروه شهرداران شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت، شرکت عمران شهر جدید رامین (خوزستان) در گروه شرکت شهرهای جدید با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در گروه «ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای» در دسته دوم، حسین ویزواری رییس سازمان نظام مهندسی استان گلستان در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی» استان های کمتر از 10 هزار عضو، به عنوان دیگر چهره های منتخب سال 97 تقدیر به عمل آمد.

اختتامیه جشنواره چهره سال 97 را‌ه‌ و ساختمان/ اهدای تندیس و لوح تقدیر به چهره‌های منتخب+ عکس

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar