۱۱:۱۳ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - 13 March 2019
کد خبر: ۵۲۴۲۳
با حضور رئیس سازمان راهداری کشور انجام شد
طرح پاکسازی حریم راه‌ها ویژه نوروز ۹۸ با حضور رئیس سازمان راهداری کشور در دماوند اجرا شد.
اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها ویژه نوروز ۹۸ در دماوند+ تصاویر

طرح پاکسازی حریم راه‌ها ویژه نوروز ۹۸ با حضور رئیس سازمان راهداری کشور، فرماندار شهرستان دماوند، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران و جمعی از مسؤولان و راهداران در منطقه مهرآباد از توابع بخش رودهن شهرستان دماوند اجرا شد.

عبدالهاشم حسن‌نیا صبح امروز در حاشیه اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها ویژه نوروز ۹۸ در شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سازمان راهداری در قسمت ناوگان حمل و نقل مسافری، اقداماتی را به خصوص برای کیفیت سطح جاده‌ها برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ۱۵ هزار اتوبوس و ۳۰ هزار سواری را بسیج کردیم تا بتوانند مسافرانی که نمی‌خواهند از خودروهای شخصی خود استفاده نکنند را جابه‌جا کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل‌ جاده‌ای با بیان اینکه کنترل و نظارت جامعی بر جاده‌های کشور داریم، گفت: بر مجتمع‌های خدمات بین‌راهی با همکاری سایر دستگاه‌ها نظارت داریم و در جاده‌های کشور نسبت به بهبود علائم ایمنی، خط کشی، گاردریل‌ها، حفاظ‌ها، روشنایی‌ها و بهبود اسفالت اقداماتی را در دستور کار داریم.

حسن‌نیا ادامه داد: ۱۴ هزار راهداری با ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات در ۶۵۰ راهدارخانه مستقر هستند که در ایام نوروز هرگونه تغییرات جوی و فیزیک راه‌ها اتفاق بیفتد، همکاران کمک‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال حدود هشت تا ۱۰ درصد سفرها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش بیشتر به سمت شهرهای زیارتی و گردشگری کشور است؛ تهران، یکی از کلان شهرهایی است که بیشترین تردد راه‌های کشور مربوط به مسافران را دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل‌ جاده‌ای بیان کرد: پیش‌بینی ما این است که تمهیدات لازمی را داشته باشیم که سفر خوبی برای هموطونان به وجود بیاوریم؛ هموطنان و مسافرانی که می‌خواهند به مسافرت بروند، بهتر است از حمل و نقل عمومی استفاده کنند؛ ضریب اشغال صندلی ما بین ۵۰ تا ۶۰ درصد است که می‌تواند برای بخش حمل و نقل اقتصادی‌تر و ایمنی‌تر باشد.

حسن‌نیا افزود: ۸۸ هزار کیلومتر راه‌های اصلی و فرعی در کشور داریم که با حریم این میزان به ۱۶۰ هزار کیلومتر می‌رسد و سالیانه برای پاکسازی این جاده‌ها، حداقل به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم؛ روزانه ۸ میلیون تردد از فاصله‌های ۵۰ تا ۲۵۰ کیلومتری در جاده‌های کشور داریم.

وی گفت: اگر کاربران این جاده‌ها زباله‌ها را در یک نقطه‌ای جمع آوری کنند و در سطح زباله‌ها بیندازند، این بخش هزینه سنگینی را به دوش اقتصاد ملی نخواهد گذاشت؛ منظر راه بخشی از سفر است و به خصوص مناطق کویری و سر سبز وقتی آلوده شوند، چشم‌انداز خوبی برای کاربران ندارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل‌ جاده‌ای تصریح کرد: وقتی هشت میلیون تردد در کشور داریم، می‌طلبد که جاده‌های تمیزی داشته باشیم و امیدواریم هر ساله اجرای طرح پاکسازی جاده‌ها در سراسر کشور با مشارکت دستگاه‌های مختلف انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar