۱۰:۲۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - 14 March 2019
کد خبر: ۵۲۴۳۵
رییس نظام مهندسی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با «صما»:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وظایف و اهداف شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در قانون تعریف شده است، گفت: شورای مرکزی باید بتواند در بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها هماهنگی برقرار کند.
عملکرد جزیره‎ای سازمان‎های نظام مهندسی/ شورای مرکزی نسبت به یکسان‎سازی عملکرد استان‎ها اقدام کندکامبیز نرماشیری در گفت‌وگو با «صما» با انتقاد از اینکه در حال حاضر تقریبا همه استان ها به صورت جزیره ای کار می کنند، ادامه داد: یعنی هر استانی یک نرم افزار خاص و سبک و سیاق مشخصی برای خود دارد.

وی تاکید کرد: بنابراین بسیار مهم است که شورای مرکزی بتواند این هماهنگی را ایجاد و یکسان سازی برقرار کند.

نرماشیری با بیان اینکه شورای مرکزی همچنین باید روی بحث معیشت مهندسان بسیار کار کند، افزود: در حال حاضر با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی، به طور قطع مهندسان نیز مانند بقیه مردم از مسائل معیشتی خود رنج می برند.

ضرورت اصلاح تعرفه خدمات مهندسی

وی با اشاره به ضرورت اصلاح تعرفه خدمات مهندسی افزود: شورای مرکزی باید این مهم را در اولویت امور خود قرار دهد و با توجه به اینکه تعرفه خدمات مهندسی مشکل دارد و تمامی استان ها این موضوع را به شورای مرکزی منعکس کرده اند، شورا باید تکلیف این امر را روشن کند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به جدول شماره 10 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تصریح کرد: در این جدول هزینه ساخت و ساز مشخص و قید شده که حق الزحمه مهندسان نیز شامل درصدی از هزینه ساخت است.

نرماشیری ادامه داد: با توجه به اینکه در چند ماه اخیر تمامی هزینه ها حتی پنج برابر شده و ما هیچ افزایشی در سال 97 در بخش تعرفه خدمات مهندسی نداشته ایم، این مهم باید در سال 98 در اولویت قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: بنابراین بحث یکسان سازی عملکرد استان ها و اصلاح تعرفه خدمات مهندسی دو موضوعی است که باید شورای مرکزی در سال جدید روی آنها تمرکز کند.

حذف مجریان ذی صلاح به دنبال شبهههای تفسیر رای دیوان عدالت اداری

این مسئول در عین حال با اشاره به لزوم پیگیری اجرایی شدن مجریان ذی صلاح در ساخت و سازها بیان کرد: خوشبختانه در استان ما مجریان ذی صلاح تا حدودی به خوبی اجرا می شود، اما با توجه به محدودیت هایی که در اثر رای دیوان عدالت اداری و شبهه هایی که به دنبال تفسیر رای دیوان عدالت اداری به وجود آمد، یکسری محدودیت هایی در بسیاری از استان ها در اجرای مجریان ذی صلاح ایجاد شد.

وی با بیان اینکه حتی در بعضی از استان ها متاسفانه بحث مجریان ذی صلاح را کنار گذاشتند، تاکید کرد: این در حالی است که در هر حرفه و بخشی برای گرفتن خدمات لازم باید به سراغ افراد متخصص آن حرفه برویم.

نرماشیری خاطرنشان کرد: واگذاری ساخت و سازها به افراد متخصص در این بخش درنهایت به نفع مردم و بهره برداران خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar