۱۰:۰۴ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - 09 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۱۹
مدیرکل راهداری آذربایجان غربی در گفت‌وگو با«صما»:
مدیرکل جدید راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی بابیان اینکه از ابتدای دستور وزیر راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی اقدامات گسترده‌ای برای حل مشکلات جاده‌های استان لرستان داشته است گفت: راهداری این استان 18 ماشین سبک و سنگین را توسط 5 کفی بخش خصوصی به محور دلفان اعزام کرده و این ماشین آلات در این محورمشغول به فعالیت هستند.
سیل نشان داد باید توجه ویژه‌ای به مهندسی ارزش داشته باشیم

ارسلان شکری بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: همراه این ماشین‌آلات 22 راهدار نیز شامل چند تیم ایمنی و تعمیر وارد دلفان شده‌اند.

وی بابیان اینکه راهداری آذربایجان غربی تا زمان بازگشایی محورها در استان لرستان مستقر خواهند بود گفت: بازگشایی محورهای استان‌ها عزم ملی و جدی می‌خواهد که خوشبختانه راهداری‌های استان‌ها اقدامات فوری و جدی در این خصوص انجام داده‌اند.

شکری گفت: در حال حاضر دبی سیل لرستان 126 میلی‌متر برآورد شده که این حجم از ورودی به این استان بی‌سابقه بوده و بدون تردید میزان آسیب‌ها نیز رقم بالایی خواهد بود.

وی بابیان اینکه این سیل نشان داد باید توجه خاصی به علم مهندسی ارزش داشته باشیم، گفت: زمانی که مطالعات دقیقی در خصوص سازه‌ها و جاده‌ها انجام گیرد میزان آسیب‌ها رقم بسیار ناچیز خواهد شد. بر این اساس در استان آذربایجان غربی کمیته‌های بحران به‌صورت معمول برگزار می‌شود و ما بازدیدها روتینی از پل و سازه‌های جاده‌ای این استان داریم.

شکری بابیان باید سازه‌های راه‌ها موردمطالعه و آسیب‌شناسی مکرر شوند گفت: مقاوم‌سازی یکی از اصول اصلی جاده‌ها است و غفلت از این مورد خسارت‌های متعددی را در طول سال ایجاد می‌کند.

مدیرکل جدید راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر سلامت پل‌ها و مسیرهای 12 هزار کیلومتری به‌صورت مکرر موردمطالعه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام /

کدخبر:0227

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar