۱۰:۰۸ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - 10 April 2019
کد خبر: ۵۲۶۳۱
عضو هیئت رییسه شورای مرکزی در گفت‌وگو با «صما»:
عضو هیئت رییسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به برنامه ها و اولویت های شورای مرکزی درخصوص ارتقای جایگاه مهندسان گفت: برنامه های متفاوتی از جمله بحث نظارت بر عملکرد استان ها در این زمینه قابل ذکر است که شورای مرکزی در چارچوب قانون و آیین نامه ها و بخشنامه های وزارت راه و شهرسازی، نظارت مستمر بر عملکرد سازمان های نظام مهندسی استان ها داشته باشد.
جزئیات تفاهم نامه آموزشی بین ایران و آلمان/ ترمیم اعتبار اجتماعی مهندسان در دوره جدید شورای مرکزیمنصور بهادری در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: به این ترتیب ما می توانیم با عملکرد صحیح آن دیوار اعتمادی را که از طرف مسئولان وزارتخانه راه و شهرسازی بر سر مهندسان آوار شده بود، دوباره مرمت و به ارتقای اعتبار اجتماعی جامعه مهندسان کمک کنیم. چرا که نگاه آنها به مجموعه های سازمان نظام مهندسی، نگاه براندازی و ساختارشکن بود و نگاه اصلاحی نبود.

وی ادامه داد: در دوره دکتر مظاهریان جامعه مهندسان به عنوان امضافروش و افرادی خطاب می شدند که دست در جیب مردم می کنند و حال با نوع نگاه وزیر جدید راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه، امیدواریم بتوانیم به نحوی این حیثیت و اعتبار اجتماعی را ترمیم کنیم و دیوار اعتمادی را که در دوره معاون مسکن و ساختمان وزیر سابق خراب شد، دوباره مرمت کنیم.

بهادری تاکید کرد: در حال حاضر با نوع نگاه و تعاملی که در کلام وزیر راه و شهرسازی و همچنین معاونت مسکن و ساختمان وجود دارد، امیدواریم که بتوانیم در کنار هم به هدف نهایی جامعه مهندسان دست پیدا کنیم و یک محصول استاندارد به بهره برداران تحویل دهیم.

وی همچنین درخصوص راهکارهای ارتقای سطح تخصص مهندسان و برنامه های شورای مرکزی برای آموزش و به روزسانی دانش مهندسان گفت: اخیرا تفاهم نامه آموزشی بین ایران و کشور آلمان منعقد شده است که می تواند به ارتقای مهندسان در زمینه آموزش و به روز کردن دانش مهندسی آنها کمک کند.

بهادری درخصوص جزئیات این برنامه آموزشی تصریح کرد: در جریان برگزاری این برنامه آموزشی، نیازی به رفتن مهندسان ایرانی به آلمان نیست. در این برنامه بسیاری از اساتیدی که معادل با سازمان های فنی و حرفه ای آلمان هستند، کارگاه های آموزشی برای جامعه مهندسان در ایران برگزار می کنند و تبادلات علمی و فنی بین دو کشور برقرار می شود. این اقدام درواقع به معنی انتقال دانش از دو کشور به هم و استفاده از پایگاه های علمی دو کشور است.

دبیر اجرایی شورای مرکزی در عین حال تصریح کرد: در کنار این موضوع، بین سازمان نظام مهندسی کشور و پژوهشگاه صنعت نفت، تفاهم نامه ای به منظور استفاده از امکانات و کارگاه های آموزشی منعقد شده که دو طرف از امکانات آموزشی هم استفاده کنند. بر این اساس بین کشور آلمان و سازمان نظام مهندسی این تفاهم نامه منعقد شده که بتوانیم از تجربیات علمی هم استفاده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه این برنامه آموزشی در کدام شهرها برگزار می شود، بیان کرد: با امضای تفاهم نامه مذکور، تاکنون یک دوره آموزشی در تهران برگزار شده و خوشبختانه فضای تعامل و همکاری آموزشی بین دو کشور برقرار است.

عضو هیئت رییسه شورای مرکزی همچنین درخصوص نحوه مشارکت مهندسان در این برنامه آموزشی عنوان کرد: جزئیات برنامه از طریق شورای مرکزی به سازمان های نظام مهندسی اعلام می شود و کسانی که در سیستم آموزش هستند و یا پروانه آموزش و شرایط خاص و لازم ازجمله تسلط به زبان و قابلیت انتقال دانش به افراد دیگر را دارند، می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: از این طریق ما می توانیم تجربیات دیگر کشورها را به مهندسان در داخل کشور انتقال دهیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
0
0
ترمیم اعتبار اجتماعی مهندسان = ایجاد بیمه بازنشستگی برای مهندسان = پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی مهندسان توسط نظام مهندسی و کارفرما
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
0
0
ترمیم اعتبار اجتماعی مهندسان = ممنوعیت دعوت به کار مجدد بازنشستگان در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی و ابطال پروانه مهندسان بازنشسته = تا مهندس پیر و فسیل و از کار افتاده به خاطر کهولت سن و کمر درد از رفتن به طبقات بالایی ساختمان و کنترل تقشه ها شانه خالی نکند .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
0
0
منع تعارض منافع = ممنوعیت صدور پروانه اشتغال برای کارمندان دولت - نظامیان ....
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
0
0
وقتی انبار ماشین آلات یا اسطبل اسب های جهاد کشاورزی شهرستان استانه تبدیل به دانشگاه آزاد مرکز استانه واحد اراک میشود و بدون استاد بدون کارگاه و آزمایشگاه و بدون کتابخانه و سالن مطالعه و سالن امتحانات بدون حضور و غیاب دانشجو و حتی بدون حضور دانشجو سرجلسه امتحان اقدام به جذب دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماری میکند وضع مملکت بهتر از این نمیشود
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar